שתף קטע נבחר

משרד החוץ מזהיר: לא לצאת לגאורגיה

רגע לפני פתיחת אולימפיאדת בייג'ינג, מאיימות גאורגיה ורוסיה לגנוב את ההצגה. בעקבות הקרבות במחוז דרום-אוסטיה וההבטחה הרוסית "להגיב צבאית לתוקפנות", הוציא משרד החוץ אזהרת מסע לגאורגיה וממליץ שלא לבקר באזור הקרבות

בעוד עיני העולם נשואות לאולימפיאדה בבייג'ינג, במזרח אירופה מתפתחת חזית נוספת שדורשת פקיחת עיניים וערנות. משרד החוץ פרסם בצהריים (יום ו') אזהרת מסע וקרא לאזרחים המתכננים לבקר בגאורגיה לשקול קיום נסיעות שאינן הכרחיות עד להתבהרות המצב. זאת, בעקבות הקרבות שפרצו באזור, במהלכן כבשה גאורגיה את בירת מחוז דרום אוסטיה.

 

ממשרד החוץ נמסר כי לאזרחים שמחליטים לצאת לגיאורגיה ולמי שכבר שוהה בה, מומלץ שלא לבקר באזורי הקרבות בחבל דרום אוסטיה ובאזורים הסמוכים. כמו כן מומלץ לעקוב אחר ההתרחשויות באמצעי התקשורת. עם זאת, משרד החוץ לא אסר על ביקורים באזור.

 

ההחלטה אם לבקר בגאורגיה או לשהות בה נתונה לשיקול דעתו של כל אדם ואדם והיא על אחריותו הבלעדית, מדגישים במשרד החוץ ומבהירים, כי מבחינת הדין הישראלי, לא קיים איסור לבקר באזור זה.

 

כוחות של צבא גאורגיה כיתרו הלילה את בירת מחוז דרום אוסטיה, צחינוואלי.

במקום פרצו חילופי אש קשים לפנות בוקר, וכעבור שעות ספורות פלשו כוחות הצבא לעיר. על פי הדיווחים, עד כה נהרגו 15 מתושבי העיר בהפצצות הכבדות. מועצת הביטחון של האו"ם הביעה דאגה מהקרבות, בהם לוקחים חלק מטוסי קרב גאורגים.

 

ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, גינה את פלישת צבא גאורגיה לעיר, ואמר כי "מצער שדווקא לפני פתיחת המשחקים האולימפיים, הממשל בגאורגיה החליט לתקוף בדרום אוסטיה". פוטין אמר את הדברים בבייג'ינג, שם הוא שוהה לרגל פתיחת האולימפיאדה. הוא הוסיף, כי "גאורגיה החלה בתוקפנות באמצעות טנקים וירי תותחים. זה עצוב, אבל יגרור צעדים צבאיים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
חיילים גאורגים בעיר הכבושה
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
טנק של צבא גאורגיה
צילום: רויטרס
מומלצים