שתף קטע נבחר

עובדי חברת החשמל נוקטים עיצומים

העיצומים - במחאה על החלטת ההנהלה ליישם את תוכנית "מצפן" לשינוי ארגוני בחברה. 400 עובדים בעפולה, בקריות, ברעננה ובמרכז המחשבים בתל אביב שובתים ולא תתבצע קריאת מונים

עובדי חברת חשמל מאיימים ומקיימים: אחרי פעולות המחאה פתחו הבוקר (א') העובדים בעיצומים. זאת במחאה על החלטת ההנהלה ליישם את תוכנית "מצפן" לשינוי ארגוני בחברה. ועד העובדים השבית את העבודה בארבעה אזורים בצפון ובמרכז ושלח כ-400 עובדים בעפולה, בקריות, ברעננה ובמרכז המחשבים בתל אביב לביתם. 

 

רוב משרדי חברת החשמל ברחבי הארץ נסגרו לקבלת הקהל וקוראי המונים לא ייצאו לעבודה. שתי פעולות אלה משליכות בראש ובראשונה על גביית כספים של חברת החשמל מלקוחות חייבים.

בנוסף, נציגי העובדים הודיעו כי לא ייחתמו חוזים עם קבלנים חיצונים, מה שעלול לגרום לשיבוש בעבודות של חברת החשמל. כמו כן, העובדים הודיעו כי לא יפרקו את ספינות הפחם מאוניות הנמצאות בנמל הפחם שסמוך לתחנת הכח אורות רבין בחדרה כמו גם בתחנת רוטנברג באשקלון.

 

 עבודות הפריקה בחדרה, שהיו בעיצומן, הופסקו, כשבבטן האוניה נותרו עוד 40 טון ואילו באשקלון עגנה אוניה נוספת, אך העובדים לא יפרקו את הפחם שהיא מובילה. עם זאת, לא צפוי מחסור בפחם להסקת תחנת הכוח בשבוע הקרוב.

 

העובדים אף הפסיקו לטפל בדואר הפנימי של הנהלת החברה. זאת, זמן קצר לאחר שהמנכ"ל הפיץ מכתב לעובדים, בו הוא קורא לוועד לפתוח במו"מ אינטנסיבי ליישום תוכניתו. הוא אף הודיע במכתבו, כי בכוונתו לפנות לצורך כך חמש שעות מדי יום, בתקווה כי הוועד ינצל את לוח הזמנים כדי לשאת ולתת.

 

גם מכתב אחר שהופץ בחברה, בו הורו מנהלי כח אדם לעובדים לשוב לעבודתם, הביא לתגובה נזעמת. המנהלים הוצאו מחדרם והוא ננעל.

 

נציגי עובדי חברת החשמל קיימו במחוזות שונים אסיפות הסברה לעובדי החברה על הפעולות הצפויות בהמשך ועל אלה שכבר יצאו אל הפועל הבוקר.

 

לא נענו לקריאה למו"מ

העובדים מוחים על החלטתו של מנכ"ל החברה, עמוס לסקר, להתחיל בצעדים חד צדדיים ליישום תוכנית השינוי הארגוני בחברה. זאת לאחר שהעובדים לא נענו לקריאתו לקיים מו"מ על מבנה התוכנית ויישומה.

 

גורם בוועד העובדים אמר כי העיצומים לא נועדו לפגוע בצרכנים בשלב המיידי. לדבריו, המחאה נועדה להראות להנהלה, כי החברה לא יכולה להתנהל ללא העובדים. עם זאת, במידה והעיצומים ימשיכו או יחריפו, עשויה להיות לכך השפעה גם על אספקת הפחם ואספקת החשמל לכלל הציבור.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העובדים מוחים על החלטת המנכ"ל. מנכ"ל חברת החשמל עמוס לסקר
צילום: יוסי וייס
מומלצים