שתף קטע נבחר

ישראל: מכירים ברצף הטריטוריאלי של גאורגיה

בתום התייעצויות שקיים, פרסם משרד החוץ הודעה והביע דאגה מהקרבות בחבל הקווקז. "ישראל עוקבת בדאגה רבה אחר ההתפתחויות בדרום אוסטיה ואבחזיה ומקווה שמעשי האלימות ייפסקו", נכתב. אחרי אזהרת המסע שפרסם, קבע כי "ישראל מכירה בשלמותה הטריטוריאלית של גאורגיה וקוראת למציאת הסדר בדרכי שלום"

הלחימה בגאורגיה אינה דועכת וייתכן שאף תחריף, ובמשרד החוץ מביעים דאגה מהקרבות בחבל הקווקז. בהודעה שפרסם בצהריים (יום א') משרד החוץ בתום התייעצויות שקיים, נכתב כי "ישראל עוקבת בדאגה רבה אחר ההתפתחויות בדרום אוסטיה ואבחזיה ומקווה שמעשי האלימות ייפסקו".

 

במשרד החוץ מדגישים, כי "ישראל מכירה בשלמותה הטריטוריאלית של גאורגיה וקוראת למציאת הסדר בדרכי שלום". בסוף השבוע פרסם משרד החוץ אזהרת מסע לגאורגיה המליץ להימנע מכל נסיעה למדינה. משרד החוץ החליט אף לתגבר את שגרירות ישראל בטיביליסי, אשר עברה בימים האחרונים לעבוד במתכונת חירום.

 

ישראל הצטרפה באיחור מה לקריאות ברחבי העולם לסיום האלימות הקשה. אתמול הביע נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, את דאגתו מה"הידרדרות המסוכנת". לדבריו, "ריבונותה של גאורגיה חייבת לזכות לכבוד, ואנו קוראים להפסקת ההפצצות הרוסיות".

 

היום הזהיר הממשל האמריקני כי לפעולה יכולה להיות "השפעה משמעותית ארוכת טווח" על היחסים בין וושינגטון למוסקבה.

 במקביל, הנשיאה התורנית של האיחוד האירופי, צרפת, הודיעה כי שרי החוץ של האיחוד האירופי יתכנסו ביום רביעי לישיבת חירום בבריסל כדי לדון במשבר בגאורגיה. גם האפיפיור, בנדיקטוס ה-16, קרא לשים קץ לקרבות. 

 

בראיון טלפוני ל-ynet אמר יושב ראש ועדת חוץ וביטחון בפרלמנט הגאורגי, לאשה ז'באניה, כי האירועים האחרונים באזור אינם "סכסוך מקומי בין גאורגיה לתושבי המחוזות הבדלניים דרום אוסטיה ואבחזיה - זאת מלחמה בין רוסיה לגאורגיה". לדבריו, "הרוסים הכניסו 300 טנקים ועשרת אלפים חיילי רגלים. הם גם נלחמים בנו אווירית, בעומק גאורגיה. היום לא רק ט' באב של היהודים - זה גם תשעה באב של גאורגיה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילים בגאורגיה
צילום: רויטרס
מומלצים