שתף קטע נבחר

צ'ק פוינט: גיל שוויד מבקש להשתכר שכר מינימום

מנכ"ל צ'ק פוינט מבקש להמיר את תנאי השכר שלו, שאינם מתפרסמים, בשכר מינימום לכל 2008. בנוסף, מתבקשים בעלי המניות לאשר לשוויד לוותר על הבונוסים השנתיים לשנים 2007-2008. כמו כן מוכן להסתפק במיליון אופציות בשנה, במקום 2 מיליון

כאשר מנכ"ל מוותר על משכורתו השנתית, נהוג להאמין כי החברה שלו נמצאת בצרות. גיל שוויד, מנכ"ל צ'ק פוינט, מבקש לטעון אחרת. על סדר יומה של אסיפת בעלי המניות שזימנה צ'ק פוינט, עומדות מספר הצעות לסדר היום, כאשר המעניינת בהן נוגעת לתנאי השכר של שוויד.

 

שוויד מבקש להמיר את תנאי השכר שלו, אשר אותם לא מפרסמת צ'ק פוינט, בשכר מינימום לכל שנת 2008. בנוסף, מתבקשים בעלי המניות לאשר לשוויד לוותר על הבונוסים השנתיים לשנים 2008-2007.

 

לצד אלה מבקש שוויד, אשר בשנים האחרונות קיבל בכל שנה הקצאה של 2 מיליון אופציות, להסתפק במיליון אופציות בלבד, כאשר אלה ימומשו במחיר הנעילה של המניה ביום כינוס האסיפה.

 

שוויד, אשר הקים ב-1993 יחד עם שלמה קרמר ומריוס נכט את צ'ק פוינט, מחזיק בכ-15.4% ממניות החברה. קרן פרנקלין מחזיקה בכ-16.6% ממניות צ'ק פוינט. בעל המניות השלישי בגודלו הוא מריוס נכט, המחזיק בכ-9.5% ממניות החברה.

 

צ'ק פוינט, המפתחת פתרונות אבטחת מידע לארגונים, מצליחה למרות ההאטה בשווקים להמשיך ולצמוח בקצב מרשים.

 

רק לפני מספר שבועות הודיעה החברה כי חרף היחלשות הדולר ששחקה את הרווח הנקי שלה בכ-6 מיליון דולר, היא רשמה ברבעון רווח נקי של יותר מ-79 מיליון דולר, ומכירות של 200 מיליון דולר. כתוצאה מההכנסות המרשימות, העלתה החברה את תחזית הכנסותיה לשנה כולה.

 

מניית החברה היא אחת המניות הישראליות הבודדות בוול-סטריט שרשמה תשואה חיובית מתחילת השנה. המניה, אשר עלתה בתקופה זו בכ-13%, נסחרת היום במחיר של 24.84 דולר והיא משקפת לחברה שווי שוק של 5.4 מיליארד דולר.

 

הצעות נוספות שיעמדו על סדר יומה של האסיפה היא לאשר את מינויים מחדש של שישה דירקטורים, ביניהם שוויד, המשמש גם כיו"ר הדירקטוריון, נכט, וכן את מינויים של שני דירקטורים חיצוניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
יחזור לשכר מינימום? שוויד
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים