שתף קטע נבחר

בעקבות "תפילת הרווקה" - תודה לאל

כעונש משמיים אתה שולח אליי דרעקים שמזכירים לי שגם אני בת-אנוש עם מגרעות. מודה אני לפניך שאתה שם אותי בפרופורציות נכונות: החלום על חבר יפה, עשיר וכוסון כבר רחוק ממני, ואסתפק ברגיש עם פנים חביבות וגוף סבבה (אבל על ריח גוף לא נעים אין על מה לדבר, ריבונו של עולם)

תודה לך, אלוהים, על שנתת בידיי את הכוח, העצמאות והאומץ לעזוב את המקום הבטוח עם האקס שיכול היה להיות בעלי ואב ילדיי ולבחור בחיי הלא נודע. תודה לך על שבירכת אותי בתלאות שנאלצתי להתמודד איתן בגפי, שהרי היום, בזכות מבחניך הקשים, אני יודעת לפרמט בעצמי את המחשב ואף הורגת ג'וקים לרוב.

 

ברוך אתה אלוהי הרווקות שהצבת מולי אתגרים שבזכותם לימדתי את עצמי אורך רוח מהו, שאם לא כן הייתי קוראת לגבר הזמני לתקן, להבריג, לסתום קירות ולפתוח סתימות, ובחיים לא הייתי יודעת איך פותחים את חור הניקוז של המקרר ללא טכנאי.

 

תודה לך על שהארת את עיניי לסוגים שונים של מפגשים בין מיניים ולגברים נחמדים יותר או פחות. בזכות נסיוני בשוק הפו"פ אני יודעת יותר טוב מה אני מחפשת, שזה לגמרי משהו כזה עם כתפיים רחבות ואיבר מין זכרי.

 

אתה יודע היטב שאני נכשלת על פי רוב במבחן הצניעות, שכן בררנותי וחוסר סבלנותי מביאים אותי שוב ושוב לפסול מיני גברים חביבים. כעונש משמיים אתה שולח אליי דרעקים שמחזירים לי מנה אחת אפיים ומזכירים לי שבסופו של דבר גם אני בת-אנוש עם מגרעות וגם אני, כמו אותם נפסלים, יושבת בסוף יום ואומרת כוסאוחתוק. מודה אני לפניך על שאתה שם אותי בפרופורציות נכונות: החלום על חבר יפה, עשיר וכוסון כבר רחוק ממני, ואני מוכנה להסתפק ברגיש עם פנים חביבות וגוף סבבה (אבל על ריח גוף לא נעים אין על מה לדבר).

 

עוד ארצה להודות לך על שנתת לי זמן להכיר את עצמי ואת גופי יותר טוב ולגבש דעות ותובנות שיכלו להתגבש כל זמן שהייתי לבד. מודה אני לפניך על האגואיסטיות שאפיינה אותי בשנים האחרונות, שבזכותה יכולתי, בראשונה מאז עזבתי את בית הוריי, להבין מי אני ומה אני רוצה מחיי.

 

עליות ומורדות היו גם היו, אבל את כולם קיבלתי באהבה

לא אומר שחיי תמיד נעימים. עליות ומורדות היו גם היו, אבל את כולם קיבלתי באהבה - ולבד. נכון, לפעמים קצת קשה לי בעבודה או עם העלאת שכר הדירה, במיוחד שאין מישהו שיתמוך, ירגיע ויעודד. אבל בסך הכל אני שמחה על בחירותיי בחיים, על הטובות ועל הגרועות שבהן, שכן יודעת אני שמסלול חיי נקבע על סמך החלטותיי ולאו דווקא סמך "האחד" או "המושיע" או איך שלא תקרא לגבר שמנהל איתי מערכת יחסים בתקופה זו או אחרת של חיי.

 

והיה ותרצה, שלח לי מישהו. והיה ולא – לא נורא. אינני בודדה, נהפוך הוא, הנני מוקפת חברות לרוב. וכשקצת לחוץ ומחניק, אני קונה כרטיס טיסה ומטיילת לי להנאתי בארצות אקזוטיות, דבר שלא בטוח היה מתאפשר עם בן-זוג.

 

מודה אני לפניך על הזמן הפנוי שנתת לי, על הרגעים השלווים

ולכן, מודה אני לפניך על הזמן הפנוי שנתת לי על הרגעים השלווים והמאושרים בהם אני קוראת ספר לבד בבית קפה, ועל היכולת להתבונן פנימה והחוצה ולהקשיב. אשמח גם להקשיב לעוד מישהו מלבד עצמי, אבל חייבת אני להתוודות על דבר מה: אני שונאת דייטים. לא זו בלבד שאני שונאת אותם, אלא שאני ממש מרגישה כל פעם לפני הדייט שאני מעבירה את עצמי עינויים סיניים משל הייתי חברת פאלון גונג או אחד האסירים הפוליטיים טרם קציר האיברים. לכן, אשמח אם תשלח לי מישהו לעבודה, למשל, או למעגל החברים הקרוב, מישהו שאוכל להכירו על בסיס יומיומי ורק אחרי זה להעבירו לקשר רומנטי, שכן הסיטואציה הדוחה הנקראת דייט מביאה לי גזזת, חררה וחמרמורת גם. ובשל סיבות אלו ואחרות נמנעת אני מדייטים לחלוטין.

 

אתה אולי תראה אותי ככפויית טובה על כך שאתה, אדון עולם, מסדר לי מפגשים עם גברים - או יותר נכון החברים מהעבודה עושים זאת במקומך - ואני מראש אומרת "לא, לא עזבו". ולכן, רווקה אנוכי, ונראה שאשאר כך לאורח תקופה, כי אין לי מוטיבציה אחרת.

 

תגיד לי אתה, ריבונו של עולם, איזה מוטיבציה כבר יש לי לעלות על עקבים, להתאפר ולשנן משפטי מפתח? שהרי ימיי מלאים בעבודה, בחוגים ובחברים, ולילותיי מלאים בכתיבה ובשינה. מה חסר לי, תגיד לי?

 

על אף שיודע אתה הכל אספר לך על חברותיי שנשארו בעיר הולדתי - הן התחתנו, ילדו ילדים, ואחת שצעירה ממני בשנה כבר הספיקה להתגרש! ולהתחתן בשנית! אני מדברת איתן, והן אינן מאושרות יותר ממני. חלקן אפילו פחות. אז תאמר לי אלוהים, בשיא הכנות, אתה לא חושב שאושר זה עניין אישי שאיננו תלוי בדבר?

  

אני פונה אליך בבקשה היום: אנא עשה שאתקנא בחברותיי הנשואות שמחליפות את החיתול לתינוקותיהן בדיוק כמו שאני אוספת את הקקי של כלבתי. עשה שארצה קצת יותר להיות עם משכנתה ל-25 שנה, עם ילדים תובעניים כמו שילדים אמורים להיות, עם רשימת קניות בסופר, במקום להמשיך לבזבז את כספי במקומות שחיטה שפתוחים כל הלילה. עשה שימאס לי מלרקוד בסופי שבוע, עשה שבטן הריונית, בחילות ומיחושים לא ברורים יגרמו לשחלות שלי לרקוד את הרומבה. כך אולי סוף סוף תהיה לי מוטיבציה אמיתית לצאת ולהכיר, כמו שמיליוני זוגות בעולם מכירים.

 

 

ואם החלטת למלא את בקשותיי - אנא ממך, עשה שאהיה מאושרת עם מישהו בדיוק כפי שאני מאושרת היום, בלעדיו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מה חסר לי, תגיד לי?
צילום: index open
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים