שתף קטע נבחר

"קולך" לרבנים: אל תדחו את החד הוריות

בעקבות התקפת הרבנים יעקב אריאל ונחום רבינוביץ' בכינוס רבני צֹהר, פרסמו נשות 'קולך' הודעה נגד הרבנים ש"תופסים את תפקידם כאומרי 'לאו' עקביים ולא חוברים לחפש פיתרון למצוקת נשים בקהילתם"

"תפקידם של מנהיגי הציבור לשמש לנשים החד-הוריות משען ומקור תמיכה, לקרב ולא להרחיק" – כך טוענים בארגון 'קולך' בעקבות דברי הרבנים יעקב אריאל ונחום רבינוביץ', שתקפו בכינוס רבני צֹהר את הרווקות הבוחרות ללדת מתרומת זרע. בהודעת תגובה שפרסמו נשות הארגון הן משיבות אש וכותבות: "צר לנו שרבנים תופסים את תפקידם כאומרי 'לאו' עקביים, ולא חוברים יחד לחפש פיתרון למצוקתן של נשים בקהילתם שלהם".

  

תחת הכותרת "ככה עונים את המעוקות?" נכתב: "במילים אלה פנו חז"ל אל יעקב אבינו שענה לרחל במצוקת עקרותה. במילים אלה פונות גם אנו אל הרבנים שהתבטאו בכנס צוהר במילים חריפות כלפי נשים שלא זכו להיות לאמהות בדרך המקובלת והן כמהות לכך: כך עונים את המעוקות?".

  

בהמשך פונות הכותבות לנשים החד-הוריות עצמן ומבהירות: "אנו ב'קולך' מכבדות את בחירתכן ושולחות לכן יד תומכת. יהי רצון שתזכו לגדל את בניכם ובנותיכם לתורה, לחופה ולמעשים טובים".

  

כזכור, בכינוס הקיץ של ארגון רבני צֹהר שנערך בשבוע שעבר טען הרב ד"ר נחום רבינוביץ' כי "אישה הבוחרת ללדת ללא נישואין באמצעות תרומת זרע היא אכזרית מאין כמוה". הרב רבינוביץ', המכהן כראש ישיבת ההסדר "ברכת משה" במעלה אדומים ונחשב לאחד מבכירי פוסקי ההלכה בציונות הדתית, הוסיף כי "הבאת ילד יתום לעולם היא מעשה שלא יעלה על הדעת". לדבריו, "מי שמתכננת ללדת תינוק כזה מרצון רק כדי למלא את הרצונות שלה להיות אמא - אין לך רשעות ואכזריות גדולה מזו. אישה כזו לא ראויה להיות אם לשום יצור אנושי". 

 

רב העיר ר"ג ונשיא צֹהר, הרב יעקב אריאל, שהשתתף גם הוא בדיון, הצטרף לדברים והזהיר כי עידוד לכתחילה של לידה ללא נישואין ייתפס כמתן לגיטימציה לרווקות מאוחרת. "אי אפשר לעזור למישהו על חשבון מישהו אחר", אמר הרב, "אין דבר כזה משפחה חד הורית, כמו שאין מרובע שהוא עגול. משפחה זה אבא, אמא וילדים". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורלי דיין
תרומת זרע
צילום: אורלי דיין
מומלצים