שתף קטע נבחר

מועמד החרדים לראשות עיריית י-ם: ח"כ פרוש

במסגרת הסכם הרוטציה בתוך סיעת "יהדות התורה" נבחר חבר הכנסת מאיר פורש לתפקיד מועמד המפלגה לראשות העיר ירושלים. ראש העיר המכהן אורי לופוליאנסקי צפוי לפרוש מהחיים הפוליטיים

יש מועמד חרדי חדש בעיר. חבר הכנסת, מאיר פרוש, הוא מועמד הסיעות החרדיות לראשות עיריית ירושלים - כך קבעה הערב (יום ב') מזכירות "אגודת ישראל" בבירה. משמעות ההחלטה: ראש העיר הנוכחי אורי לופוליאנסקי צפוי לפרוש מהחיים הפוליטיים.

 

החלפתו של לופוליאנסקי מתבצעת במסגרת הסכם הרוטציה בסיעת "יהדות התורה",

בה חברות "דגל התורה" ו"אגודת ישראל". בבחירות הקודמות תמכו אנשי "אגודת ישראל" במועמדותו של לופוליאנסקי מ"דגל התורה" ולכן יאלץ ראש העיר לוותר הפעם על כסאו.

 

מלשכתו של לופוליאנסקי נמסר כי: "ראש העיר מכבד החלטות והסכמים". לופוליאנסקי צפוי לחזור לפעול במסגרת ארגון "יד שרה", שאותו ייסד בעבר.

 

חבר הכנסת פרוש נבחר פה אחד על ידי מזכירות "אגודת ישראל".

בהודעה שהוקראה בתום הישיבה נאמר כי: "חברי המזכירות מברכים את הרב מאיר פרוש בהצלחה רבה במשימה החשובה הזו לבנייתה ואחדותה של העיר שחוברה לה יחדיו כפי שהשכיל לעשות בכל תפקידיו בעבר".

 

פרוש עשוי להתמודד בבחירות מול איש העסקים וחבר מועצת העיר, ניר ברקת, ומנהיג מפלגת "צדק חברתי", ארקדי גאידמק. מקורב לגאידמק אמר לאחרונה ל-ynet: "ארקדי הולך על זה בכל הכוח". גאידמק מינה את אריה שומר, לשעבר מנכ"ל בית הנשיא, לעמוד בראש מטה הקמפיין שלו.

 

גאידמק למעשה הודיע על כוונתו לרוץ לראשות העיר כבר בשנה שעברה, אך בחודשים האחרונים לא היה ברור אם אכן בכוונתו להתמודד. כעת נראה כי הוא צפוי להעמיד את עצמו למבחן הציבור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נבחר פה אחד. פרוש
צילום: משולם לוי
"מכבד הסכמים", לופוליאנסקי
צילום: חיים צח
מומלצים