שתף קטע נבחר

הוועד האולימפי הבינ"ל סלח לאיראני שלא התחרה מול בארי

למרות ההתחייבות להעניש ספורטאים שלא עולים להתחרות מסיבות פוליטיות, השחיין מוחמד אלירזאי יצא ללא פגע לאחר שלא עלה למקצה המוקדמות ב-100 מ' חזה ,לצידו של הישראלי. "הוא פרש בגלל שלא הרגיש טוב", האמינו בוועד לגירסת האיראני

הצהרות לחוד, ומציאות לחוד. לפני פתיחת המשחקים האולימפיים בבייג'ינג, הצהיר הוועד האולימפי הבינלאומי ש"כל ספורטאי שייערב פוליטיקה וספורט ולא יתחרה מול יריב רק בגלל מוצאו, ייענש". לפני יומיים, החליט השחיין האיראני מוחמד אלירזאי לפרוש ממקצה המוקדמות שלו במשחה ל-100 מטר חזה רק בגלל שבאחד המסלולים המקבילים היה אמור לשחות תום בארי הישראלי. למרות זאת, הוועד האולימפי בחר שלא להעניש את אלירזאי.

 

הוועד האולימפי האיראני טען להגנתו של אלריזאי, כי הוא פרש מהמקצה שלו בגלל קלקול קיבה, שתקף אותו חצי שעה לפני המשחה, ולא חלילה בגלל נוכחותו של בארי באירוע.

 

"השחיין פרש בגלל שלא הרגיש טוב והוא אישר זאת בכתב", סיפרה דוברת הוועד האולימפי, ג'יסל דייויס. "דיברנו עם הוועד האולימפי האיראני והם הדגישו שכל הספורטאים שלהם מגיעים לבייג'ינג במטרה להתחרות מול מתחרים מכל מדינה. אנו סומכים על המילה של הוועד ושל הספורטאי", חתמה את דבריה.

 

כזכור, באולימפיאדת אתונה 2004, הג'ודוקא האיראני, ארש מירסמאלי, פעמיים אלוף העולם בקטגוריה עד 66 ק"ג, פרש בסיבוב הפתיחה, בגלל סירובו להתמודד מול אודי וקס הישראלי. בזמנו, בניגוד למצב כיום, הספורטאי האיראני הודה כי פרש "בגלל הרצון להזדהות עם המאבק הצודק של העם הפלסטיני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בארי. האיראני סבל מקלקול קיבה
צילום: שי יחזקאל
מומלצים