שתף קטע נבחר

חיילי פרויקט "תלפיות" עושים טירונות עם הצנחנים

במהלך השירות הצבאי שלהם הם ישתמשו בעיקר בשכל, אבל בינתיים הם "צנחנים" לכל דבר. כ-50 חיילים ו-6 חיילות מפרויקט "תלפיות" היוקרתי החלו השבוע טירונות של חודשיים וחצי בבסיס הצנחנים. במסגרתה הם ילבשו את החולצות עם הירכית ואפילו יעברו מסע כומתה מקוצר

שייפתח עליי, שייפתח. טירוני פלוגה י"א של חטיבת הצנחנים לא יסתערו על מחבלים בעזה, הם גם לא יידרשו לחתור למגע מול אנשי החיזבאללה ואפילו על כישורי הניווט שלהם, לא תהיה הקפדה יתרה. הטירונים החדשים שכבר לבושים בחולצת ירכית ונועלים נעליים אדומות הם חניכי פרויקט "תלפיות" היוקרתי, שהחל מהשבוע עושים את הטירונות שלהם ביחד עם הצנחנים.

 

משתתפי הפרויקט נחשבים לצעירים מבריקים והם אמורים להיות מוצבים בשורה של תפקידים רגישים, שיאלצו אותם להשתמש בעיקר בשכל. למרות זאת, לפחות בשלב הזה הם מתנסים בטירונות בעלת אופי קרבי. 


מסדר בוקר ב"תלפיות". הדגל אדום (צילום: צפריר אביוב)

 

לבסיס האימון החטיבתי של הצנחנים הגיעו השבוע למעלה מחמישים חיילים ושש חיילות במסגרת פרויקט "תלפיות". המשותף לכולם הוא שהם נבחרו בקפידה מתוך אלפי מועמדים, למדו מקצועות ריאליים ברמה גבוהה והם ישרתו בצה"ל לפחות תשע שנים.

 

הטירונות של חברי הקבוצה תמשך כחודשיים וחצי והיא בדרגת רובאי 04. הטירונים צפויים לעבור גם מסע כומתה שאורכו המדויק טרם נקבע, אך יעמוד כנראה סביב עשרה קילומטר. "הם חלק בלתי נפרד מאיתנו", מודיע מפקד בסיס האימונים של הצנחנים, סגן אלוף יניב אללוף, "אנו שמחים לארח פה חבורה איכותית כזאת, ללמד אותם וללמוד מהם".

 

בחטיבת האדומה התכוננו היטב לבואם של ה"תלפיונים": הסגל כולו נבחר בקפידה, המפקדים ערכו פגישות מקדימות עם ראשי הפרויקט והכירו מקרוב את התכונות של החיילים החדשים שלהם. נדב מסד, המ"פ של הקבוצה כבר פיקד בעבר על לוחמים בגדוד הסיור של החטיבה ונפצע במלחמת לבנון השנייה בהיותו סגן מפקד הפלוגה המסייעת בגדוד 890.

 

"זה די שונה", אמר מסד, "אלה לא חיילים צנחנים, אבל יש להם מוטיבציה גבוהה מאוד, כך שאין דאגות בקטע הזה". הוא הוסיף: "יש כאן אתגר פיקודי, אלה חבר'ה ברמה מאוד גבוהה והתפקיד שלנו הוא לצעוד איתם את הצעדים הראשונים בצבא בלי להתפשר על הסטנדרטים של חטיבת הצנחנים".

 

העובדה כי בתוך הפלוגה משולבות טירוניות, הוא דבר חדש בבא"ח צנחנים. פרט לכך, להבדיל ממקרים אחרים בצה"ל,

המפקדים של הטירוניות הם בנים. "התכוננו לזה, החיילות הן חלק בלתי נפקד מהפלוגה, חוץ מכך שיש להם סרגל מאמצים קצת שונה. כל אחד יודע מה מותר ומה אסור ולכן אנחנו לא מוטרדים מכך", אמר המ"פ. לבנות ניתן אזור משלהן בפלוגה המסומן, איך לא, בבד בצבע אדום.

 

מפקד הבא"ח, סגן-אלוף יניב אללוף מקווה שיוכל ללמוד וללמד את הטירונים החדשים שלו: "לנו יש הרבה מאוד מה לתת להם, ביסודות הבסיסיים של הצבא, בקליעה, במסעות עם משקלים, ומצד שני נשמח מאוד גם ללמוד מהם, אולי על המסלול הבליסטי של הקליע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקווה ללמוד וללמד. סא"ל אללוף
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
המגורים נצבעו אדום
צילום: צפריר אביוב
מומלצים