שתף קטע נבחר

מסתמן: השקת מס ההכנסה השלילי תתעכב שוב

ועד עובדי רשות המסים מעכב את יישום הרפורמה בשל דרישה לתוספת שכר ותקנים. באוצר מתנגדים לדרישת העובדים לתוספות שכר, אך מוכנים לשקול תוספת תקנים. רשות המסים: "מסע הפרסום לעידוד הגשת הבקשות לזכאים טרם הושק לאור צעדי העיכוב שנוקט ועד העובדים"

יישום הרפורמה במס ההכנסה השלילי מתעכב בשל הצעדים שנוקט ועד העובדים של רשות המסים. בוועד דורשים תוספות שכר ותקנים כדי להתמודד עם תיקוני חקיקה ורפורמות שאושרו לאחרונה בכנסת. באוצר מתנגדים לדרישות לתוספות שכר, המסתכמות ב-40-30 מיליון שקל, ומוכנים לשקול תוספת תקנים אם יתברר במהלך יישום הרפורמה כי תוספת זו אכן נחוצה.

 

האפשרות להגיש בקשות לקבלת מס ההכנסה השלילי היתה אמורה להיפתח בתחילת אוגוסט ולהימשך עד אמצעו, אולם ח"כ סילבן שלום הצליח להאריך תקופה זו עד סוף החודש. במקביל, רשות המסים היתה אמורה לצאת במסע פרסום כדי לעודד את האוכלוסייה הזכאית למענק להגיש את הבקשות.

 

עם זאת, בתגובה לפניית "כלכליסט" נמסר מרשות המסים כי האפשרות להגשת הבקשות טרם נפתחה בפני הציבור, וכי מסע הפרסום טרם הושק לאור צעדי העיכוב שנוקט ועד העובדים.

 

המועד הראשון לקבלת המענק נקבע ל-15 באוקטובר, אולם לאור העיכוב לא ניתן יהיה לקבל את המענק לפני המועד השני, 15 בינואר 2009.

 

יו"ר ועד רשות המסים, טלחום פרידלוב, הכחיש את הדברים. לדבריו, כיוון שמתקיים מו"מ בין העובדים לבין האוצר לא ננקטים לפי שעה כל צעדים ארגוניים מצד הוועד.

 

בהכנת הידיעה השתתפו שאול אמסטרדמסקי, הדר קנה ומיקי פלד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון YNET
מתי יצא כבר לפועל?
ארכיון YNET
מומלצים