שתף קטע נבחר

נועם שליט: לשחרר אסירים רק אחרי שגלעד יחזור

הבוקר אישרה הממשלה שחרור 200 אסירים כמחווה לאבו מאזן. אביו של החייל החטוף קורא לבצע את המחוות רק עם שובו של הבן משבי חמאס: "עד היום זה לא שינה כלום בעניינו"

"אני בעד מחוות, ובעד שחרור אסירים, אפילו הרבה יותר אסירים - אבל אחרי שחרורו של גלעד". כך אמר בצהריים (יום א') ל-ynet נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד, בעקבות החלטת הממשלה לשחרר כ-200 אסירים פלסטינים כמחווה לנשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן.

 

מאז נפל בנו בשבי החמאס, שחררה ישראל מאות אסירים בכמה "מחוות" מסוג זה. "המחוות האלה", הזכיר נועם שליט היום, "לא גרמו לשום תזוזה. אני לא יודע מה החמאס חושב בעניין, אבל על סמך ניסיון העבר הדבר לא שינה כלום בנוגע למצבו של גלעד".

 

בין האסירים שאמורים להשתחרר - שני פלסטינים, שנשפטו למאסר ממושך לפני כ-30 שנה.

אחד רצח ישראלים בפועל, והאחר שיגר רוצחים. שמות כל יתר האסירים יובאו בפני ועדת שרים לשחרור אסירים.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "מדובר במחווה ובצעד בונה אמון, בניסיון לחזק את המתונים ברשות הפלסטינית ואת תהליך השלום". שרי ש"ס והשר שאול מופז היו היחידים שהתנגדו לשחרור בישיבה הבוקר.

 

לשכת ראש הממשלה גם דחתה בתוקף את דבריו של השר אלי ישי ל-ynet,

 לפיהם השחרור ייפגע במאמצים לשחרור שליט: "אף אחד מהמשוחררים אינו ברשימות שהעביר החמאס בתמורה לגלעד שליט. אף אחד מהם גם לא יהיה ברשימות עתידיות שלהם".

 

במהלך השבוע החולף נערכו בארץ מספר אירועים להעלאת המודעות לשחרורו של החיל החטוף. בחיפה הפגינו אמהות לחיילים מתגייסים - תושבי הגליל המערבי - בעת גיוס הם. ביום שישי אחר הצהריים התקיים בנהריה משט הצדעה לגלעד, ואילו אמש השתתפו עשרות בריצה להגברת המודעות מכיכר רבין בתל אביב לחוף הים.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 784 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט. "המחוות לא הביאו לתזוזה"
צילום: מתי אלמליח
רצים למען גלעד, אמש בת"א
צילום: ירון ברנר
מומלצים