שתף קטע נבחר

באמונה שלמה

אם נתקלתם בקבוצת חסידי חב"ד שרה ורוקדת בשמחה עצומה ליד גנרטור שלא פועל, תדעו שפגשתם את הראפר דיסקרייב וחבריו, שלא התייאשו מהתקלות שפקדו את צילומי הקליפ "אני מאמין". ynet גאה להגיש הצצה ראשונה ובלעדית

לפני כחודשיים נכנס ynet עם דיסקרייב, Jew Da Maccabi ו-T.A.Z לאולפן ברמת גן ויצא משם עם הקלטת המאסטר של "אני מאמין". עכשיו, רגע לפני שדיסקרייב (DeScribe) נכנס לתקופת עבודה ארוכה על האלבום שבדרך, הוא משחרר להצצה ראשונה את הקליפ. ynet גאה להגיש לכם בלעדית את הווידאו: 

 

כנראה שלא לחינם נקרא השיר הזה "אני מאמין". דיסקרייב ו-Jew Da Maccabi מספרים שהדרך לקליפ היתה עמוסה במכשולים וקשיים, שרק הביטחון בהשגחה עליונה סייע להשלמתו.

 

Jew Da Maccabi מספר: "לפני כחודשיים דיסקרייב וטאז באו לאסוף אותי מבית הכנסת, והביאו את הגנרטור, התאורה, המצלמה וכל הציוד הדרוש. שכרנו רכב ליומיים והתכוונו לנסוע לירושלים כדי לצלם חלק מהסצינות. לפני שיצאנו החלטנו לבדוק את הגנרטור, אבל אז התברר שהוא לא עובד. מה עושים? החלטנו לא להתייאש. בחסידות יש רעיון שאומר 'שמחה

 פורצת גדר', כלומר אם לא נרתעים ויודעים שכל מה שהשם עושה זה טוב, מרבים בשמחה והכל מסתדר

 

"עמדנו שם והתחלנו לשיר ניגון של חב"ד. בהתחלה זה היה רפה, אבל לאט-לאט נדבקנו בהתלהבות, שרנו בטירוף, רקדנו מסביב לגנרטור - והוא פתאום עבד!".

 

משם המשיכה החבורה במכונית השכורה לירושלים, והתמקמה בלוקשיין. האיש הטכני חיבר את התאורה - והופ - נשרפה! "הסתכלנו אחד על השני", מספר Jew Da Maccabi, "ובלי לחכות הרבה התחלנו שוב לשיר ולרקוד. מישהו העיר שזה לא משהו שהתקלקל - זה נשרף, אבל המשכנו בשלנו. פתאום הטלפון של דיסקרייב מצלצל, עלה הקו חבר שלו ממועדון שנמצא לא-רחוק. מספרים לו את הסיפור, והוא כבר עם התאורה בדרך".

 

אבל הצרות לא הסתיימו בכך, גם המצלמה שבה התכוונה השלישייה לצלם את הקליפ נשרפה, הבוס של TAZ דרש ממנו לחזור ליום עבודה אחרת יפוטר, ובאינטרנט דרשו מהם 1,000 שקל לשכור מצלמה חלופית. והפתרון? כמובן, ניגון מהלב וב-150 שקל יש מצלמה, והבוס של TAZ מסתפק בשעת עבודה יחידה.

 

ועוד ניסיון

גם בצילומים בשוק הכרמל נתקלו הראפרים בבעיה. לקראת סוף הקליפ הם פתאום מבחינים שעוד שלוש דקות מסתיים זמן מנחה. הם החליטו ללכת לרחוב הראשי ולהתפלל שם. ומי המתין להם שם? מתפלל מבית כנסת תימני שמחפש ארבעה חבר'ה להשלים מניין. שלושה זמרים ואיש טכני חב"דניקים התאימו בול.

 

"כשאתה בשמחה, הכל קורה לטובה", אומר Jew Da Maccbi, "זה בעצם הכל היה ניסיון. הרי כשעושים עבירה כלשהי יש

מקטרגים עליך בשמיים. והם מנסים להסתיר את האור שאתה מנסה להפיץ, הם הקליפה שמעליו. אם תדע שזה ניסיון - ותשמח - תשבור את הקליפה".

 

אז אחרי דרך ייסורים ארוכה, דיסקרייב משיק קליפ נוסף והוא מוסיף לעבוד על האלבום החדש. בינתיים ישנם כבר שני שירים נוספים: האחד הוא "אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני", והשני נקרא "עם אחד" והוא כבר מושך לכיוון הרגאיי.

 

"לאט-לאט אני מתקדם", אומר דיסקרייב, "אין לי מקורות מימון גדולים, אבל כל פעם מישהו מסייע קצת וברוך השם מתקדמים. אני מצפה לסיים את האלבום תוך שנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שירן ולק
בהקלטה המקורית
צילום: שירן ולק
מומלצים