שתף קטע נבחר

יהודי לא רץ כמו משיגינער

מוטיבציה לא חסרה לנו. תראו כמה מאיתנו נמצאים ברשימת הזוכים בפרסי נובל. רק שיש לנו מגבלות וכל מיני קרעכצענים, אתם הרי לא מצפים מחיימק'ה שלנו לחתור במים כמו הפלעפסע-חייע הזה. אסף וול מבקש מראשי הוועד האולימפי רחמונעס, קצת התחשבות בעם הספר

לכבוד ראשי הועד האולימפי,

 

הנידון: התאמת המשחקים האולימפיים לבני העם היהודי

 

א.נ.

 

בודאי הבחנתם במספרם הנמוך של בני העם היהודי בקרב זוכי המדליות באולימפיאדה. ובכן, למעט כמה טעויות היסטוריות-גנטיות כמארק ספיץ, ברור לכל כי יהודים אינם יכולים להיות ספורטאים. ספורט הוא עניין המצריך כח רצון, השקעה לטווח ארוך ובעיקר מאמצים פיזיים. דברים שכאלו, גויים יקרים, אינם ברי ביצוע עבורנו. אנחנו טובים בהרבה בכל הקשור לפילוגים, סכסוכים ותירוצים.

 

זה לא שאנחנו לא רוצים. מוטיבציה אינה חסרה לנו. ראו כמה מאיתנו נמצאים ברשימת הזוכים בפרסי נובל. רק שיש לנו מגבלות וכל מני קרעכצענים. אתם הרי לא מצפים מחיימק'ה שלנו לחתור במים כמו איזה לווייתן מזיפות, הפלעפסע-חייע הזה. הרי אם חיימק'ה שלנו ייכנס לבריכה כשעליו שמונה משקולות זהב אולימפיות, הוא יטבע כהרף עין. לא שאנחנו רוצים לרמוז על קשר לאנטישמיות, באמת, אבל קצת התחשבות בעם הספר. רחמונעס. חוץ מזה, להזכירכם, כשאבותינו החננות עדיין עסקו בלימוד תורה ובניית בתי מקדש, אבותיכם השייגעצים כבר טיפסו על עצים וצדו ממותות. קצת הגינות.

 

אז אם אפשר לקצר קצת את הבריכה במסלול של חיימק'ה. קצת. מי קבע שבריכה אולימפית חייבת להיות דווקא באורך חמישים מטר? מדובר במנהג גויים ואת זה ההלכה היהודית אוסרת. אז אתם תשחו חמישים מטרים ואנחנו נשחה חמישים אמה. רק תשמרו לו את המסלול שקרוב לקיר, שיוכל לנוח קצת מדי פעם.

 

אה, עד משהו. חיימק'ה בדיוק חוזר מ"דף יומי" לפני ריצת מאה מטרים. היות וה"תורה מתשת כוחו של אדם", אם לא קשה לכם, אז שבמסלול הריצה שלו תעשו איזה שיפוע קטן שיעזור לו. לא משהו היסטרי. נגיד, 30 מעלות. ואם אפשר את המשוכות להנמיך קצת. אתם מבינים, תקעתם לו תחרות ביום ראשון אחרי הצ'ולנט והקישקע של שבת, אחר כך אתם אומרים שאין אצלכם אנטישמיות.

 

מניין למנחה, בלי התעמלות קרקע

עוד משהו. המרתון לוקח יותר מדי זמן. האברכים שלנו מוכרחים לעצור למינחה (מבטאים כמו "מינכן") וחייבים גם מניין. אז מינימום המשתתפים היהודים הנדרש במרתון הוא עשרה, לא כולל יהודים שחורים. אנחנו גם לא מתחרים בענף הנקרא "התעמלות קרקע". לא בגלל ההתעמלות, בגלל הקרקע. עכשיו שנת שמיטה. ובמקום שחיה צורנית - טבילה תורנית (במקווה, המתחרה שלנו בענף הזה הוא חוסיד). ושהבלניות במחילה, תבדוקנה שלשחייניות לא נשאר לק על הציפורניים. וכשהבנות שלנו מתחרות, שלא יהיו גברים באצטדיון. שכל השופטים ימונו מקרב דייני בית הדין הרבני באישור מועצת גדולי התורה. ושלא יפרסמו את התוצאות כי "אין הברכה שורה אלא בדבר הסמוי מהעין". מספיק לציין כי "השיא נשבר בעזרת השם". ושמתחרים ספרדים לא ירוצו עם האשכנזים באותו מסלול.

 

רגע, ולגבי המדליות. אם אפשר לתת גם איזו מדלית זהב קטנה למוישי הלפגוט ואבריימל'ה גולדמן. מי אלו? נו באמת. נכון, הם אינם רשומים ולא השתתפו פיזית באולימיפאדה. אבל בזמן שהבוב מארלי הזה מג'מייקה רץ כמו משיגענער הם דאגו לצד הרוחני שלו. הם נהרגו באהלה של תורה וקראו את מזמור קי"ט בתהילים ב-9.69 שניות. זה הכל. אז מה כבר ביקשנו?

 

בעצם רק עוד משהו קטן קטן...

 

ההוא שרץ עם הנר של ההבדלה בטקס הפתיחה? שהמרוץ לא יהיה על שם אותו האיש, נו, לפיד. אם אפשר מרוץ הליצמן או הפרוש, משהו עם קצת יותר יידישקייט. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוא משלנו!
צילום: לע"מ
הוא לא
צילום: AFP
צילום: AFP
אולימפיאדת תשס"ח. התנועה האופיינית
צילום: AFP
מומלצים