שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  רק מעטים מסניפי בורגראנץ' עדיין פתוחים
  רשת בורגראנץ' סגורה כמעט לחלוטין: נכון להערב, פחות מ-15 מסניפי הרשת פתוחים: כל השאר נסגרו בגלל בעיות אספקה ובגלל שביתת העובדים

  רשת בורגראנץ' סגורה כמעט לחלוטין: נכון להערב (ב'), פחות מ-15 מבין 67 סניפי הרשת ברחבי הארץ עדיין פתוחים. כך נודע ל-ynet. בין הסניפים הפתוחים הם סניפי הרשת בקניון השרון, חולון, סניף פסגת זאב בירושלים, הסניף בבני-ברק וכן אחדים מהסניפים בפתח-תקווה ובחיפה. מרבית הסניפים שנותרו פתוחים הם סניפים בבעלות זכיינים. משירות הלקוחות של הרשת נמסר כי רק חמישה סניפים השייכים לרשת עצמה נותרו פתוחים. 

   

  שאר הסניפים נסגרו בגלל המשבר העובר על הרשת: בחלק מהסניפים נכפתה הסגירה על המנהלים והעובדים בשל מחסור באספקה בגלל חשש של הספקים ממצב הרשת; סניפים אחרים מושבתים על ידי העובדים, המוחים על כך שהרשת מלינה את שכרם לחודש יולי.

   

  הנהלת הרשת סירבה להגיב לידיעה. 

   

  גם נטו ביקשה לפרק את בורגראנץ'

  סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, ורדה אלשיך, הורתה הבוקר לבורגראנץ' להגיב תוך 48 שעות לבקשה שהגישה קבוצת נטו למנות לה מפרק זמני. אלשיך דנה בראשונה בתיק, שבו טיפלה קודם לכן השופטת אסתר קובו.

   

  קובו דחתה בשבוע שעבר בקשה של חברת פז למנות במעמד צד אחד כונס נכסים זמני לבורגראנץ', וקצבה לרשת 20 יום בכדי להעביר את תגובתה לבקשה. לפי החלטתה של אלשיך, בורגראנץ' תידרש למסור את תגובתה לבקשת קבוצת נטו עד מחרתיים (ד') ב-9 בבוקר. בנוסף, לפי החלטתה של אלשיך, נדרש גם כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר), עו"ד שלמה שחר, להגיש את תגובתו.

   

  הבהילות בהחלטתה של אלשיך מתבטאת גם בכך שביקשה לוודא כי החלטתה מועברת לכל הצדדים תוך שלוש שעות, ותוך אימות טלפוני לאישור קבלה.

   

  בקשתה של קבוצת נטו הוגשה אתמול בצהריים לאלשיך. הקבוצה ביקשה להורות על מינויים של רו"ח אליעזר שפלר ועו"ד שאול ברגרזון כמפרקים זמניים של החברה. לפי הנטען בבקשה, היא מוגשת בדחיפות רבה "בניסיון לעצור את הסחף והנזק הבלתי הפיך העלול להיגרם לנטו ולכלל נושי החברה מסגירת פעילות, החברה החייבת כספים בהיקפים של מיליוני שקלים".

   

  "תמונה תמוהה ומעוררת תהיות"

  נטו היא אחת הספקיות העיקריות של החברה, ומספקת מוצרי בשר וחלק מחומרי הגלם כגון לחמניות וירקות. לטענתה, היקף החובות כלפיה לטענתה מסתכם ב-2.3 מיליון שקל. בבקשה נטען כי בורגראנץ' הגיעה למצב של שיתוק וחוסר יכולת להמשיך לפעול כעסק חי.

   

  נטו מתייחסת בבקשתה לדחיית הבקשות שהגישה חברת פז, וטוענת כי מבקשת פז עלתה תמונה "תמוהה ומעוררת שאלות אודות התנהלות פז והדרך שבה מבקשת בעלת השליטה לשעבר לנסות להיפרע מהחוב כלפיה, שמקורו בהלוואות בעלים תוך שדרוג מעמדה מנושה בעל מניות הזכאי להיפרע אחרון ברשימה, לנושה מובטח ראשון בדרגה".

   

  לפי המפורט בבקשה, ב-2005 כשפז מכרה את הבעלות בבורגראנץ' ליוסי חושינסקי ז"ל, הרשת הייתה חייבת לה עשרות מיליוני שקלים. לפי המפורט, מבנה העסקה היה כזה שהרוכש לא נדרש להביא מקורות מימון חיצוניים, אלא קיבל מפז הלוואה לרכישת השליטה וכערובה שיעבד את מניות החברה שהופקדו בידי עו"ד רובי בכר בתפקידו כנאמן, וכן בשעבוד שוטף על מלוא הנכסים.

   

  לטענת נטו, מבקשת פז עולה כי הלוח שקבעה פז לפרעון הלוואת הבעלים היה כזה שלא ניתן לעמוד בו (תשלומים רבעוניים של יותר מחצי מיליון שקל) ובנוסף מחצית מתזרים המזומנים החיובי, דבר שאינו קשור לרווח, כך שלמעשה אין לחברה כל יכולת לעמוד בהלוואה.

   

  עוד נכתב כי עסקת הרכישה הייתה נטולת סיכונים מבחינת הרוכש, ובכך גולגלו כל סיכוני העסקה וההפעלה על נושי החברה.

   

  בהכנת הכתבה השתתפו ענת רואה ואיתי הר-אור, "כלכליסט" וכן רועי מנדל ותני גולדשטיין 


  פורסם לראשונה 18/08/2008 11:26

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים