שתף קטע נבחר

חשד: עבריינים השתלטו על מכירת קרטיבים

סוכן סמוי, שהוכנס לרזי מקצוע מכירת הגלידה, החל לעבוד על קו העובר בחופי אשדוד וביישובים אחרים בשפלה. במהלך עבודתו נתקל הסוכן באיומים מצד עבריינים מקומיים שחלקם קשורים לארגון הפשיעה של שלום דומרני, אך מכשירי ההקלטה תיעדו את הכל ושישה מהחשודים נעצרו

סוכן שהפעילה בתקופה האחרונה היחידה המרכזית במחוז לכיש, הצליח לחשוף השתלטות של עבריינים על קו חלוקת גלידה במושבים בשפלה ובחופי אשדוד. בסוף השבוע נעצרו יוסי דהן ודרור פחימה, המוכרים למשטרה, ואילו הבוקר (ב') פשטו בלשים על בתיהם של אבי זהבי, חיים הרוש ויניב ושלומי פרץ. מעצרם הוארך מאוחר יותר בבית משפט שלום באשקלון.

 

לצורך הפעלתו של הסוכן נשכר עבורו "אוטו גלידה" שעוטר קישוטים ורמקולים והוא הוכנס ברזי המקצוע. לאחר מכן יצא הסוכן-מוכר לעבודה ויצא לחוף ט"ו באשדוד. באחד המקרים הגיעו אליו הרוש וזהבי, איימו על חייו וטענו כי "החוף שייך להם באופן בלעדי". כדי שיבין כי כוונתם רצינית, איים אחד "מחייליו" של זהבי במברג על הסוכן. מוכר הגלידה בתחפושת נמלט מהמקום, אך האיומים והפעולות שסיכנו את חייו נקלטו היטב במכשיר ההקלטה שהיה ברשותו.

 

לאחר מכן המשיך "האוטו גלידה המשטרתי" לבריכה במושב נהורה, שם השתלט על פי החשד העבריין יוסי דהן על המקום ועשה בו כבשלו. דהן נחשב לחבר בארגון פשיעה שמפעיל שלום דומרני באזור הדרום. דקות לאחר שהתמקם הסוכן-מוכר בחנייה הגיע למקום דהן עם אחד מעוזריו והחל לאיים על איש הגלידה תוך שהוא מסביר לו את "נוסחת החלוקה" - לאיזה מושבים "מותר" לו להיכנס ואיזה מושבים "שייכים רק להם". על פי החשד, איים דהן על חייו של הסוכן והסביר לו כי גם פניה למשטרה לא תעזור לו.

 

כעבור מספר ימים חזר השוטר לשני המוקדים וזכה לאיומים חריפים יותר. בעקבות כך הוחלט במשטרה לבצע את גל המעצרים ולהעמיד את החשודים לדין. עורך הדין אבי חימי, המייצג את יוסי דהן, התייחס למעצר מרשו ואמר: "אני שמח שמשטרת ישראל טיפלה בשוק הגלידות ועתה תתפנה לטפל בשוק הבזוקות. מדובר בפעולה מגוחכת וילדותית של משטרת ישראל וחבל שהם מתעסקים בכך, כך לא ממגרים פשיעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלידה של יום קיץ חם
צילום: יעל גרטי
מומלצים