שתף קטע נבחר

אלג'יריה: עשרות נהרגו בפיגוע באקדמיה לשוטרים

מכונית תופת עמוסה בחומרי נפץ התפוצצה מחוץ לבניין האקדמיה לשוטרים בעיר איסר, כ-60 קילומטרים מזרחית לבירה אלג'יר. בפיגוע נהרגו לפחות 43 בני אדם, וכ-38 נפצעו. זהו אחד הפיגועים הקשים ביותר שהיכו במדינה הצפון-אפריקנית מאז שהסתיימה מלחמת האזרחים

פיגוע באלג'יריה: 43 בני אדם נהרגו היום (ג') ולפחות 45 נפצעו בפיצוץ מכונית תופת שאירע מחוץ לאקדמיה לשוטרים במדינה הצפון-אפריקנית. ממשרד הפנים האלג'יראי נמסר כי הפיגוע - אחד האירועים הקשים ביותר שהתרחשו במדינה מאז תום מלחמת העצמאות - אירע כ-60 קילומטרים מזרחית לבירה אלג'יר.

 

בהודעת משרד הפנים שאותה פרסמה סוכנות הידיעות הרשמית APS נמסר כי היעד לפיגוע היה בית הספר לשוטרים בעיר איסר. לפי שעה טרם קיבל על עצמו כל ארגון את האחריות למעשה. מרבית הנפגעים בפיגוע הם עשרות צעירים שביקשו  להתגייס למשטרה, שעמדו מחוץ למבנה בית הספר.

 

בחודשים האחרונים ספג האזור ההררי מזרחית לאלג'יר הבירה גל של פיגועי טרור שאותם ביצעו חמושי הזרוע הצפון-אפריקנית של ארגון הטרור האיסלאמי אל-קאעידה, המבקשת להקים באלג'יריה ממשל איסלאמי.

 

לפני תשעה ימים נספו לפחות שישה אזרחים בפיצוץ מכונית תופת בעיר זמורי, אף היא מזרחית לאלג'יר. הפיגוע התבצע סמוך לבסיס של חיל הים האלג'יראי ולתחנת משטרה בעיר. הממשלה טענה כי ייתכן שאותו פיגוע היה תגובה למארב

משטרתי שבו נהרגו 12 מורדים איסלאמים ימים ספורים קודם לכן.

 

הזרוע הצפון-אפריקנית של ארגון אל-קאעידה היא כרגע ארגון הטרור הפעיל ביותר באלג'יריה. הארגון ביצע כמה התקפות טרור קשות בעבר הלא-רחוק, בהן פיגוע ההתאבדות הכפול שאירע בדצמבר האחרון במטה האו"ם באלג'יר, שבו נספו עשרות בני אדם, כמחציתם עובדי או"ם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיגוע באלג'יריה
צילום: רויטרס
מומלצים