שתף קטע נבחר

צוברי שבר את הבצורת: מדליית ארד לישראלי

מסורת המדליות מברצלונה 1992 חיה ובועטת: למרות שיצא אל השיוט המכריע כשעל כתפיו תקוותיה של מדינה שלמה, הצליח הישראלי להתגבר על זינוק כפול וקטף את המקום השלישי בתחרות הניל פרייד. נשים: דוידוביץ' סיימה עשירית

שחר צוברי יצא אל שיוט המדליות המכריע בגלשן מדגם הניל פרייד כשעל כתפיו הצנומות והצנועות נחה תקוותה של מדינה שלמה, שמשוועת למדליה אולימפית מבייג'ינג 2008. כפי שהוכיח לכל אורך ימי התחרות, על צוברי זה לא משפיע יותר מדי, הוא עשה את המוטל עליו וזכה במדליית הארד.

 

 

צוברי סיים שני את השיוט המכריע, שמעניק ניקוד כפול, לפני טום אשלי הניו זילנדי (זוכה הזהב) וג'וליין בונטם הצרפתי (מדליית כסף). ניק דמפסי הבריטי, שהחל את היום במקום השלישי, הדרדר במהלך השיוט וסיים אותו במקום ה-7 ונאלץ לראות את צוברי חוגג במקומו. עבור ענף השייט מדובר במדליה שלישית, אחרי הארד והזהב של פרידמן מאטלנטה 96' ואתונה 04', איתו התחרה צוברי על הכרטיס לבייג'ינג.

 

מהלך השיוט

תחילת השיוט לא האירה פנים לצוברי. הישראלי חזר וזינק שוב לאחר הרמת הדגל לזינוק פסול, למרות שלא הוא זה שפסל, מה שפתח פער בינו לבין השלישייה המובילה. לאחר מספר דקות התברר כי ניקוס קקלמנאקיס היווני הוא זה שפסל, מה שגרר עונש של 20 נקודות.

 

צוברי הגיע שלישי למצוף הראשון, מיד לאחר אשלי וארבעה מקומות לפני דמפסי, מה שהכניס את הישראלי לתמונת המדליות. בונטם הצרפתי, שהגיע מיד אחרי שחר, הפיל את המפרש שלו ואיבד זמן יקר. לפני הסלאלום שיפר צוברי עמדות במצוף הבא, אותו עקף במקום השני, לפני אשלי ושאר המתחרים.


שחר צוברי, ממשיך את מסורת המדליות של ענף השייט (גטי אימג'ס)

 

גם בסלאלום נשמרו התנאים שמעניקים לצוברי את מדלית הארד, לאחר שדמפסי הבריטי סיים יותר מארבעה מקומות מאחורי הישראלי.

 

שיוט מכובד לדוידוביץ'

לפני שיוט הגברים נערך זה של הנשים, בו סיימה מעיין דוידוביץ' במקום השביעי והעשירי בדירוג הכללי. יין ז'יאן הסינית זכתה בזהב על חשבון אלסנדרה סנסיני האיטלקייה בת ה-38, שניצחה את השיוט. עונש שניתן למריאנה אלבאו הספרדייה, שהקדימה את הסינית, הכריע את הכף והעניק לז'יאן את הזהב.


פורסם לראשונה 20/08/2008 08:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים