שתף קטע נבחר

עוד יום דמים באלג'יריה: 12 הרוגים בפיגוע כפול

עדי ראיה בעיר בואירה דיווחו כי שני פיצוצים עזים אירעו מחוץ למלון ובסיס צבאי בעיר. הפיצוצים נשמעו למרחוק, וגרמו לנפגעים רבים. סוכנות הידיעות במדינה דיווחה כי 12 בני אדם נספו ו-42 נפצעו

הטרור באלג'יריה לא יודע מנוחה: יום לאחר שעשרות בני אדם נהרגו בפיצוץ מכונית תופת מחוץ לאקדמיה לשוטרים במזרח המדינה - דיווחו עדי ראייה על שני פיצוצים עזים שנשמעו בעיר בואירה, כ-120 קילומטרים דרומית-מזרחית לבירה אלג'יר. סוכנות הידיעות האלג'יראית דיווחה כי 12 בני אדם נהרגו בפיגוע, ו-42 נוספים נפצעו.

 

הפיגועים אירעו סמוך למלון "סופי" בעיר ומחוץ לבסיס צבאי בעיר זו. שני הפיצוצים נשמעו למרחוק, ועדי ראיה סיפרו כי גרמו לנפגעים רבים. גורמים רשמיים במדינה טרם אישרו את דבר הפיגועים. כתב עיתון "ליברטה" האלג'יראי, עבדאללה דבש, אמר כי הפיצוץ הראשון עקר את הגג מהבסיס הצבאי בעיר.

 

15 דקות לאחר מכן אירע פיצוץ נוסף מול המלון, בדיוק כאשר עבר שם אוטובוס שהסיע פועלים לאתר בנייה סמוך. מרבית הנפגעים נספרו בזירה השנייה. "האוטובוס נהרס כליל. סמוך לו ניקוו שלוליות דם, מלאות בבגדים, נעליים, שעונים וטלפונים סלולריים שלא הפסיקו לצלצל", סיפר עד ראיה. לא ברור אם לפיצוצים גרמו מחבלים מתאבדים, אך על פי הדיווח מדובר במכוניות תופת. אף ארגון לא לקח אחריות להתקפה.

 

אתמול נהרגו 43 בני אדם ולפחות 45 נפצעו לאחר שמכונית תופת התפוצצה מחוץ לאקדמיה לשוטרים בעיר איסר, כ-60 קילומטרים מהבירה אלג'יר. זה היה אחת התקריות הקשות ביותר שהתרחשו במדינה מאז תום מלחמת העצמאות. בהודעת משרד הפנים שאותה פרסמה סוכנות הידיעות הרשמית APS נמסר כי היעד לפיגוע היה בית הספר לשוטרים בעיר. מרבית הנפגעים בפיגוע היו עשרות צעירים שביקשו להתגייס למשטרה, שעמדו מחוץ למבנה בית הספר.

 

בחודשים האחרונים ספג האזור ההררי מזרחית לאלג'יר הבירה גל של פיגועי טרור שאותם ביצעו חמושי הזרוע הצפון-אפריקנית של ארגון הטרור האיסלאמי אל-קאעידה, המבקשת להקים באלג'יריה ממשל איסלאמי. לפני עשרה ימים נספו לפחות שישה אזרחים בפיצוץ מכונית תופת בעיר זמורי, אף היא מזרחית לאלג'יר. הפיגוע התבצע סמוך לבסיס של חיל הים האלג'יראי ולתחנת משטרה בעיר. הממשלה טענה כי ייתכן שאותו פיגוע היה תגובה למארב משטרתי שבו נהרגו 12 מורדים

איסלאמים ימים ספורים קודם לכן.

 

הזרוע הצפון-אפריקנית של ארגון אל-קאעידה היא כרגע ארגון הטרור הפעיל ביותר באלג'יריה. הארגון ביצע כמה התקפות טרור קשות בעבר הלא-רחוק, בהן פיגוע ההתאבדות הכפול שאירע בדצמבר האחרון במטה האו"ם באלג'יר, שבו נספו עשרות בני אדם, כמחציתם עובדי או"ם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיגוע היום
צילום: AP
זירת הפיגוע אתמול
צילום: רויטרס
מומלצים