שתף קטע נבחר

אברבוך הודח במוקדמות: "לא אמשיך כמקצוען"

האתלטיקה הישראלית השלימה הופעה מאכזבת ונטולת גמרים בבייג'ינג, לאחר שקופץ המוט בן ה-33 הסתפק ב-5.45 מ' ופסל שלוש פעמים ב-5.65. "אולי אקפוץ עוד שנה בשביל הכיף, אבל זו היתה האולימפיאדה האחרונה שלי", הודיע אלוף אירופה לשעבר

אלכס חולה אכזבה. צ'ינגדאו אמנם מרוחקת 830 ק"מ מבייג'ינג, אבל הדי מדליית הארד בה זכה שחר צוברי הגיעו לבירת סין במהירות. אלכס אברבוך קיווה להמשיך את המומנטום הישראלי ולהיות האתלט הראשון מהמשלחת הכחולה-לבנה שמעפיל לגמר באולימפיאדת 2008, אבל זה לא קרה.

 

אחרי ההופעות הלא מוצלחות של איתי מגידי ב-3,000 מ' מכשולים ושל ניקי פאלי בקפיצה לגובה, רצה אברבוך להיות הישראלי הראשון (וגם האחרון) שעובר את המוקדמות, אבל הוא היה רחוק מכושרו הטוב ולא התקרב לתוצאות השיא שלו.

 

אברבוך היה צריך לעבור 5.75 מ' כדי לעלות אוטומטית לגמר, אך עבר גובה של 5.45 מ' בלבד, בניסיון השלישי. אלוף אירופה בפעמיים האחרונות ויתר על הגובה הבא, 5.55 מ', וב-5.65 מ' פסל שלוש פעמים וסיים את התחרות כבר בשלב הראשון.

 

"רציתי להיות בגמר וידעתי ש-5.65 מ' יספיקו לכך", אמר אברבוך המאוכזב, שנראה מדוכדך למדי אחרי ההופעה הלא מוצלחת במוקדמות. "היו לי כאבים לאורך כל העונה בגיד האכילס וצריך להיות בריא במאה אחוז לתחרויות כאלה".

 

אברבוך הבהיר כי מעתה והלאה הוא לא יקדיש מאה אחוז מזמנו לאתלטיקה: "אולי אקפוץ עוד שנה בשביל הכיף, אבל זו היתה התחרות האחרונה שלי כמקצוען. בשנה הבאה אשתתף במכביה וגם באליפות העולם, אבל לא אתאמן במלוא הרצינות לקראת התחרויות הללו".


אברבוך כושל בבייג'ינג. אין גמרים לאתלטיקה הישראלית (צילום: AP)

 

"זו היתה האולימפיאדה האחרונה שלי וזה קצת קשה", הוסיף אברבוך, שסיים שמיני באתונה 2004 ועשירי בסידני 2000. "אני כנראה אהיה מאמן כושר בקרוב. כולם יכולים לבקש עכשיו את עזרתי, אני מאוד רוצה לעזור לאתלטים".

 

אברבוך, שבירך את שחר צוברי על הזכייה הראשונה של ישראל במדליה באולימפיאדה הנוכחית, סיים ואמר: "יש שבעה מיליון איש במדינה, 43 ספורטאים

בסגל ורק ארבעה אתלטים, כך שזה כבוד מאוד גדול להיות בנבחרת ישראל. יהיה לי קשה לא להיות ספורטאי".

 

מלבד שני הגמרים האולימפיים, היו לאברבוך כמה שיאים בלתי נשכחים בקריירה, שהפכו אותו לאתלט הטוב של ישראל בכל הזמנים. הוא זכה פעמיים באליפות אירופה (2002 ו-2006) ועוד פעם אחת באליפות אירופה באולם (2000) והוסיף גם מדליית כסף באליפות העולם ב-2001 וארד ב-1999.


פורסם לראשונה 20/08/2008 16:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלכס אברבוך
צילום: עוז מועלם
מומלצים