שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוכרזו הזוכים בפרסי ברנשטיין לספרות

  פרסים בסכום 25 אלף שקל הוענקו למשוררת טל ניצן ולמחזאי שמעון בוזגלו. חבר השופטים החליט שלא לחלק השנה את הפרס לרומן עברי

  התאחדות הוצאות הספרים בישראל הכריזה על הזוכים בפרסים ע"ש מרדכי ברנשטיין לשנת 2008 בקטגוריות השונות. הפרסים המוענקים מדי שנה על שם מייסד ההתאחדות ומי שעמד בראשה במשך שנים ארוכות, נועדו לעודד יוצרים צעירים בתחומי הספרות.

   

  חבר השופטים בקטגורית ספר השירה העברי המקורי כלל השנה את פרופסור יונה דוד, פרופסור דן לאור וד"ר תמר הס. 70 כותרים הוגשו השנה לוועדת הפרס ומתוכם בחרו השופטים להעניקו לטל ניצן על ספרה "ערב רגיל", שראה אור בהוצאת עם עובד. הפרס, בסכום 25 אלף שקל, לא לווה בנימוקי שופטים.

   

  חבר השופטים בקטגורית המחזה העברי המקורי כלל השנה את פרופסור בן עמי פיינגולד, פרופסור דן אוריין ומירי פז. 41 מחזות הוגשו לוועדת הפרס, בסכום 25 אלף שקל, ומתוכם החליטו השופטים להעניקו לשמעון בוזגלו על המחזה "הרקולס". בנימוקיהם למתן הפרס כתבו השופטים: "מדובר במחזה מקורי, ייחודי, המעלה דמויות, נושאים, טיפוסים, מתוך ההיסטוריה והמיתולוגיה היוונית, לכאורה מנקודת מבט של פועלי במה שהם למעשה גם שחקנים, הבוחנים את הנושא משתי זוויות – כתיאטרון וכהיסטוריה, כעבר וכהווה - מתוך זיקה אישית בלתי אמצעית בינם לבין הטיפוסים השונים המוצגים על הבמה וכן בינם לבין הקהל הרואה או הקורא את המחזה. המחזה כתוב בסגנון תיאטרלי אפקטיבי מאוד, המעיד על מיומנות ומודעות לשפת התיאטרון, עם הומור, אירוניה, סאטירה, חומר למחשבה ולשון חיונית ומבריקה המתייחסת לסוגיות השונות – האסתטיות וההיסטוריות שהוא מעלה במינון ובעיתוי נכון".

   

  חבר השופטים ציין לשבח את המחזה "בדרך לנינוה" מאת תומר שריג.

  "המחזה של שריג אמנם אינו מחזה במובן המקובל אלא תמליל שנועד להלחנה כאופרת רוק, אבל הוא מעיד על יכולת ומיומנות רבה ורגישות מקצועית לאופי המיוחד של הז'אנר התיאטרלי-מוזיקלי".

   

  בפרס לרומן עברי מחיי הארץ בסכום 50 אלף שקל לא זכה השנה אף מועמד. חבר השופטים ובכללו ד"ר מיכל ארבל, פרופסור מיכאל גלוזמן וד"ר מתי הוס לא הצליחו להגיע להחלטה שתתקבל פה אחד כפי שמחייב תקנון הפרס. בקטגוריה זו הוגשו 44 כתבי יד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בוזגלו. פרס על מחזה מקורי
  צילום: ז'ראר אלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים