שתף קטע נבחר

"משהו במשפחת רון היה חולה מאוד"

קרובים של הסב והאם, החשודים ברצח רוז בת ה-4 וחצי, נזכרים כיצד אפילו להלוויית בת המשפחה, שנרצחה בקדיתא, הם לא טרחו לבוא: "משהו היה מאוד מסריח בהתנהלות שלהם. כולם שם בריב עם כולם, כל אחד חי בפינה אחרת". על הסבא: "הוא לא היה אדם הכי יציב, אבל גם לא אלים"

מי שנתקל בתקופה האחרונה בבני הזוג רוני רון ומארי פיזם, החשודים ברצח רוז בת הארבע וחצי, היה יכול להבין שמשהו מוזר מתרחש במשפחה. אבי (שם בדוי), קרוב משפחתם של החשודים, תיאר בשיחה עם ynet את ההתנהלות המשפחתית: "הסיפור מטורף לגמרי. זוהי ללא ספק משפחה מאוד מוזרה, טלנובלה של ממש".

 

הוא הוסיף: "כולם בריב עם כולם, כל אחד חי בפינה אחרת ומנותק מהשני. כבר שנים רבות שאין קשר בין בני המשפחה. משהו שם חולה מאוד".

 

לדברי אותו קרוב משפחה, "אפילו בהלוויתה של סיגלית קירשנר (אחותו של רוני רון), שנרצחה לפני כחודש בקדיתא, אף אחד מהם לא נכח. הם אפילו לא ישבו שבעה, שתי האחיות והאמא הגיעו לביקור של מספר שעות בשבעה והלכו. האח רוני אפילו את זה לא עשה. חשבתי שבהלוויה לא עושים חשבונות וברוגז, הייתי בטוח שהם יופיעו להלוויה, אבל הם לא טרחו לבוא".

 

אבי סיפר כי הסכסוך המשפחתי התבסס ברובו על עניינים כלכליים. "כשבעלה של ויויאן (הסבתא-רבא), אבי המשפחה, השתחרר משירות קבע בצבא, החלו המאבקים על הכסף של הפנסיה. כולם רצו לעשות משהו עם הכסף, האבא הבטיח לעשות חסכונות לנכדים אבל זה לא יצא לפועל. הכסף הלך לאיבוד אחרי שהבן, רוני, החתים את ההורים כערבים על משכנתא, והכסף נשרף. מפה הסכסוך רק הלך והתעצם ונוצר נתק".

 

"מה הוא חשב לעצמו?"

קרוב המשפחה הוסיף כי הכיר היטב במהלך השנים את רוני רון, החשוד ברצח הילדה. "אני לא מצליח לעכל את מה שמיוחס לו. לשמוע שהוא היה בן זוגה של כלתו זה פשוט לא נתפש. הוא לא ילד בן 20 בלי ראש על הכתפיים - מה, חסר בחורות בעולם? מה הוא חשב לעצמו?". באשר לחשדות ברצח אמר אבי כי קרוב משפחתו: "לא היה אדם הכי יציב, אבל אלים הוא בטוח לא היה. מעולם לא שמעתי שהוא הרים יד על מישהו. בשנים האחרונות לא היינו בקשר, וייתכן והוא השתנה. קשה לי לעכל את זה".

 

אבי מספר כי הסבתא-רבא שהובילה לחשיפת הפרשה, ויויאן רון, גרמה לאווירה השלילית במשפחה. "במקום לנסות לקרב את כולם, כמו כל אמא, היא גרמה לסכסוכים ואפילו ניתקה קשר עם הנכדים שלה. היא התנהגה בצורה קנאית וצרת עין".

 

על הבן רוני, סיפרה קרובה אחרת: "לאמא ויויאן היתה השפעה

 גדולה עליו. בשנים האחרונות הוא לא היה בארץ והקשר עמו ניתק לחלוטין. אני יודעת שהוא היה במצב כלכלי לא טוב, ושהוא הכניס את כולם לצרות עם משכנתא שלקח ולא החזיק. ממה שידוע לי, לרוני היתה בעבר חברה לא יהודיה בצרפת, שילדה את בנו. האמא ויויאן סירבה לקבל אותה וכל הסיפור נשמר בסוד. אביו של רוני לא ידע דבר".

 

הקרובה סיפרה על תחושותיה כעת ואמרה: "אני רואה את הילדה הקטנה רוז בתמונות וכואב לי הלב, כזו נסיכה קטנה - מי יכול היה להזיק לה ולמה? אני מנסה כל הזמן לחשוב למה? מה היא כבר עשתה? יש לי צמרמורת רק מלראות את התמונה שלה. אם לא רצו בה, היו נותנים לי את הבובה הזו והייתי מגדלת אותה בעצמי. כואב לי הלב, היא נפלה לידיים של אנשים חולים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא אלים", רוני רון
צילום: רועי גזית
צילום: עידו ארז
האם מארי פיזם
צילום: עידו ארז
צילום: עידו ארז
הקרובים מספרים על אישה קשה. ויויאן רון
צילום: עידו ארז
"כזו נסיכה קטנה". רוז
מומלצים