שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גאידמק: אמות לפני שאאשר מצעד גאווה בי-ם
  גאידמק הסביר כי ירושלים היא עיר קדושה לשלוש הדתות - ולכן אין לקיים בה מצעד גאווה. "הם רוצים להיות גאים? מותר להם. רוצים להפגין? בסדר. אבל רחובות ירושלים הם סמל - ומצעד בהם זו אגרסיביות נגד המסורת", אמר. הוא הבטיח: "אשכב על הקרקע על מנת לחסום את המצעד"

  אפילו ראש העיר החרדי של ירושלים, אורי לופוליאנסקי  לא הצליח לבטל את מצעד הגאווה בירושלים - אך המועמד לראש העיר ארקדי גאידמק נראה נחוש ממנו: גאידמק הודיע היום (ב'): "כשאהיה ראש עיר, אמות לפני שאאפשר את קיום מצעד הגאווה בירושלים".

   

  בדברים שנשא גאידמק בכנס של בית החולים "ביקור חולים" שבבעלותו, במלון רמת רחל בבירה, הסביר כי ירושלים היא עיר קדושה לשלוש הדתות הגדולות -  לכן אינה מתאימה למצעד. "הם רוצים להיות גאים? מותר להם. רוצים להפגין? בסדר. אבל רחובות ירושלים הם סמל - ומצעד בהם זו אגרסיביות נגד המסורת שלנו, נגד ערכינו ונגד המורל שלנו. אשכב על הקרקע על מנת לחסום את המצעד ואף אמות, אך לא אאשר את מצעד הגאווה בעיר".

   

  על העובדה שמצעד הגאווה התקיים בסופו של דבר בבירה בשנים האחרונות, למרות שבראשות העיר עמד אדם חרדי, הוא אמר: "לופוליאנסקי התנהג כפוליטיקאי ולא כבן אדם, התדמית שלו היתה חשובה לו יותר מהמסורת של העיר".


  מצעד הגאווה האחרון בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

   

  לגבי הסקרים הלא מחמיאים, אמר: "ראשית סקרים הם אמצעים פוליטיים, כלים מלאכותיים שהמועמדים מנצלים בשביל להשפיע על מועמדותם. השאלות שנשאלו שם היו מכוונות, הן לא התייחסו אליי. אותי ישפטו לפי מעשיי ולא בכלים מלאכותיים או סקרים מטופשים".

   

  "ראש עיר - הייעוד שלי"

  גאידמק גם לא שכח את שני המועמדים המובילים לראשות העיר, ניר ברקת ומאיר פרוש. "מה ברקת ופרוש עשו? הם מדברים יפה, אבל בת'כלס מה הם עשו בשביל העיר? אנשים אוהבים את השטריימל של פרוש ואת העניבה של ברקת, אבל אני זה שהשקיע בבתי חולים, בתי כנסת, בית"ר ירושלים והשקעתי את כספי וזמני בעיר".

   

  הוא הדגיש כי אין בכוונתו לפרוש מהמירוץ לראשות העיר. "זה לא ספורט או פעילות מלאכותית עבורי, זהו הייעוד שלי, אני אהיה ראש עיר. זו תהיה בחירת הירושלמים", הוא הבטיח.   

   

  מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "אילו גאידמק היה לומד את החומר לפני שדיבר, הוא היה מגלה כי לראש עיר אין כל סמכות חוקית לאשר או למנוע מצעדים".

   

  חבר מועצת עיריית ירושלים ונציג הקהילה הגאה, סער נתנאל, אמר בתגובה: "אמנם מר גאידמק מתקשה להבין את משמעות שלטון החוק,

   אבל כדאי להזכיר לו שירושלים עדיין חלק ממדינת ישראל, ולכן גם אם הוא ישכב עד הכביש עד מצעד הגאווה הבא, הדבר לא יעזור לו והמצעד יתקיים. כדאי גם שיידע שבניגוד לדברים אחרים, את חופש הביטוי ואת הצועדים לא ניתן לקנות בכסף. אני מבין שהתחיל בקמפיין ומחזר אחר קולות החרדים, אבל חבל שבמהלך המסע הוא מוכר את זכויות הציבור החופשי בירושלים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גאידמק. נגד המצעד
  צילום: דודי ועקנין
  צילום: אוריאל הרשקו
  נתנאל. חופש הביטוי לא ייקנה בכסף
  צילום: אוריאל הרשקו
  מומלצים