שתף קטע נבחר

מקורבי ניצב בר-לב: אי אפשר לכפות עליו לפרוש

מפקד המחוז הדרומי הופתע מהודעת המשטרה כי הוא עומד לפשוט את המדים ולפרוש מהמשטרה. מקורביו אמרו ל-ynet כי לא ניתן לכפות עליו לפרוש. גורמים במשטרה מתחו ביקורת על מינויו של ניצב דנינו למפקד מחוז. "הוא לא רדף אחרי עבריינים בשטח", אמרו

רוצה לפרוש או לא? המשטרה הודיעה אחר הצהריים (יום ב') כי ניצב אורי בר-לב פורש משורותיה - אך מקורביו של מפקד המחוז הדרומי במשטרה אמרו, כי הוא שמע על ההודעה רק מהתקשורת וכי אין בכוונתו לפשוט את המדים. מקורב של ניצב בר-לב אמרו ל-ynet כי מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, אכן הציע לו לצאת ללימודים אולם מפקד המחוז סירב. בנוסף, אמרו מקורביו של בר-לב כי לא ניתן גם לכפות עליו לפרוש מהמשטרה.

 

ביולי 2004 מונה ניצב בר-לב לתפקיד ראש אגף המודיעין במשטרה. הוא החליף אז בתפקיד את ניצב אילן פרנקו. כמה חודשים לאחר מכן הוא מונה למפקד המחוז הדרומי במשטרה. ניצב בר-לב, פיקד על חלק מכוחות הפינוי במהלך ביצוע ההתנתקות מרצועת עזה וצפון השומרון. כמה חודשים לפני ההתנקות הוא הזהיר את שוטריו: "שוטר שיסרב פקודה - לא יהיה יותר שוטר".

 

בר-לב נחשב בעבר לאחד הקצינים המועמדים לתפקיד המפכ"ל. בהודעת המשטרה נאמר כי הוא ביקש להיות מפקד מחוז תל אביב, ולאחר שבקשתו נדחתה, החליט לפרוש. עם זאת, בהודעה לא הוזכר כי בר-לב מבקש כבר זמן רב להתמנות למפקד מחוז תל-אביב. בקשתו לא התקבלה והוא נאלץ להישאר בתפקידו הנוכחי שתי קדנציות, למרות שהיה בין המועמדים לתפקיד המפכ"ל. בעקבות הסערה שהתחוללה, יזמן השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, את בר-לב לשיחה.

 

ביקורת על מינוי דנינו למפקד מחוז

בנוסף ל"פרישתו" של ניצב בר-לב, אישר השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, את מינוי ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, ימונה למפקד מחוז הדרום. גורמים במשטרה הביעו פליאה על כך שדנינו, שאינו מגיע מתפקיד מבצעי בשטח, מונה לתפקיד. "איך זה שהקצונה הבכירה לא דורשת מעצמה את מה שדורשים מהקצונה הזוטרה", אמרו הגורמים.

 

"היום, בשביל שקצין יקודם הוא צריך לבצע שורה של תפקידים, גם בשטח וגם מחוצה לו, על מנת להתקדם הלאה. ניצב דנינו כלל לא היה מפקד תחנה, לא רדף אחרי עבריינים בשטח, אז איך הוא יכול להיות מפקד מחוז? מה הוא יכול לתרום כמפקד מחוז מבחינת היכולות שלו?", שאלו אותם גורמים.

 

תמיהות עלו גם לגבי ניצב אילון, שנראה כאילו הוא מידרדר בהיררכיה.

אילון אמור היה לסיים בקרוב את תפקידו כסגן המפכ"ל ולצאת ללימודים בחו"ל, אך חשש כי במקרה כזה, לא יהיה מועמד לתפקיד המפכ"ל. זה תקופה ארוכה לחץ ניצב אילון על גורמים שונים לקבל את תפקיד מפקד מחוז תל אביב ובסופו של דבר הלחץ נשא פרי. לזכותו ייאמר כי הוא גדל במחוז תל-אביב והוא מכיר את המחוז, כך שהוא לא יהיה חדש לו.

 

מפקד מחוז תל אביב, ניצב אילן פרנקו, ימונה לסגן המפכ"ל. את ניצב דנינו יחליף ראש להב 433 ניצב יואב סגלוביץ'. המינויים ייכנסו לתוקפם במהלך קיץ 2009.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצב אורי-בר לב. פורש או לא?
צילום: אמיר כהן
מומלצים