שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  האוצר: "סגירת החינוכית עדיין על הפרק"

  ועדת החינוך של הכנסת קראה לעשות כל שצריך כדי למנוע את סגירת החינוכית. נציג האוצר: "עמדתנו לא השתנתה"

  בדיון סוער בוועדת החינוך של הכנסת הבוקר, אמר יו"ר הוועדה ח"כ הרב מיכאל מלכיאור: "שמעתי מכל כך הרבה אנשים אודות חשיבות הטלוויזיה החינוכית, ואנו, יושבי ועדת החינוך והתרבות של הכנסת שוללים מכל וכל את החלטת הממשלה מיום ראשון השבוע לסגור את החינוכית. יש לה ערך בבחינה תרבותית, דמוקרטית וערכית, וטוב שיש שידור ציבורי בישראל. ניזום חקיקה שתבטיח ותעגן את מקום השידור הציבורי, לרבות הטלוויזיה החינוכית".

   

  הרב מלכיאור הוסיף כי במהלך החקיקה תתייחס הוועדה להמלצות ועדת שטרן. "אני מאמין ששר האוצר יתמוך בחקיקה כזאת, שכן הוא היה מבין היוזמים בכנסת הקודמת לקידום חקיקה מסוג זה", אמר מלכיאור והוסיף: "נעביר את החקיקה במהירות הבזק, עם פתיחת המושב הבא של הכנסת, שלדעתנו לא תאפשר שום יוזמה לסגירת החינוכית".

   

  אך מנגד אמר נציג משרד האוצר מאגף התקציבים, יונתן רגב: "העמדה של ראש אגף התקציבים היא כי יש לסגור את הטלוויזיה החינוכית, אך הממשלה החליטה ללכת למשא ומתן, ולכך אנו מחויבים.

   במידה והמשא ומתן יתקדם ויגיעו למתווה מוסכם, תשונה החלטת הממשלה לסגור את הטלוויזיה".

   

  יפה ויגודסקי, מנכלי"ת הטלוויזיה החינוכית אמרה בישיבה כי "הטלוויזה יכולה להיות מנוף לצמצום פערים ואכן לקחה על עצמה ליישם את דוח שטרן המתווה את קהלי היעד ומטרות הטלוויזיה החינוכית כטלוויזיה המשמשת זרוע חינוכית הפונה לא רק לתלמידי בתי הספר אלא גם לציבור הרחב.

  התייעלנו בצורה ניכרת, הוזלנו את עלויות ההפקה והורדנו את מצבת העובדים והטלוויזיה החינוכית הכניסה השנה 30 מיליון שקלים נוספים על 90 מיליון השקלים של תקציבה. אנו יעילים ותורמים - אסור לסגור את החינוכית".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חינוכית 23
  מלכיאור בוועדת החינוך
  צילום: גיל יוחנן
  לאתר ההטבות
  מומלצים