שתף קטע נבחר

ברק: רוצה רה"מ ושר חינוך; לבני: תקבל חצי

שר הביטחון ברק אמר בכנס החינוך בחולון כי "חלומו הרטוב הוא להיות בבוא העת ראש ממשלה ושר החינוך ביחד". שרת החוץ ציפי לבני, המועמדת לראשות קדימה, השיבה לו בעקיצה כי "תנסה להגשים לו חצי חלום". הנשיא פרס דיבר בכנס על הזרמים בחינוך - ואמר כי בחינוך הממלכתי יש ללמוד יותר יהדות ובדתי יותר מקצועות ליבה

שרת החוץ ושר הביטחון ממשיכים לעקוץ זה את זה: השר אהוד ברק אמר הערב (יום ג') בכנס החינוך בחולון כי הוא רוצה להיות ראש הממשלה ושר חינוך. השרה ציפי לבני השיבה בנאומה: "אפשר לשקול להגשים לך חצי חלום".

 

נשיא המדינה ושרים רבים הגיעו לכנס בחולון. ברק התייחס לתקציב המדינה, שאושר בממשלה בלילה שבין ראשון לשני: "התקציב הזה לא יוכל לעבור כמו שהוחלט עליו עכשיו. הוא יצטרך לעבור שינויים, שבמרכזם הרחבות שלא מנסות ליצור דילמות מלאכותיות - ואני לא רוצה לומר פוליטיות - בין ביטחון המדינה ובין חינוך ורווחה".

 

לאחר מכן סיפר כי "חלומו הרטוב" הוא להיות בבוא העת ראש ממשלה ושר החינוך ביחד, שכן החינוך הוא המפתח להצלחה. הוא פירט את חזונו בתחום החינוך מגן הילדים ועד האוניברסיטה, ואמר: "מה שנדרש זה כוח לקבל החלטות ולבצע אותן. אין עם שמצטיין בדיבורים כמו העם שלנו. הבעיה שלנו היא במעבר לצד השני של השולחן, כדי לתרגם את הדיבורים למעשים. אנחנו יכולים לעשות מערכת חינוך לאומית למופת".

 

השרה לבני סיפרה גם היא על הקשר בינה לתחום החינוך. "אני נפרדת השנה ממערכת החינוך כי בני הצעיר מסיים כיתה י"ב". בהמשך דבריה עקצה את ברק, ואמרה: "גם לי יש חלום להיות מעורבת במערכת החינוך כראש ממשלה, ולשר הביטחון ברק - אפשר לשקול להגשים לך חצי חלום".

 

שרת החוץ דיברה גם על ההשפעה על הדור הצעיר. "כל אחד מאיתנו רוצה להנהיג ולהשאיר את חותמו... זה מה שאני רוצה לעשות, ואין ספק שלנו יש השפעה. ההשפעה של כל מורה על חיי התלמידים שאותם הוא פוגש בכיתה, לעיתים יותר גדול מהשפעה בממשלה".

 

צה"ל כבית ספר

נשיא המדינה, שמעון פרס, דיבר על הזרמים בחינוך: "אנחנו חברה מאוד מפולגת. לא רק שיש חינוך דתי וממלכתי. יש חינוך יהודי וערבי. אנחנו חברה מפולגת ולכן החינוך מפולג. אני אומר גם כאן - הייתי הולך לפשרות. לא הייתי מתנגד

שיילמדו יותר יהדות בבתי הספר הממלכתיים, בתנאי שילמדו יותר ליבה בבתי הספר הדתיים".

   

לאחר מכן הוא דיבר על צה"ל ועל מערכת ההשכלה הגבוהה: "צה"ל אינו רק מחנה צבאי. הוא בית הספר הגדול ביותר שיש במדינת ישראל. לולא צה"ל, לא יודע לאן היינו מגיעים. צריך לחתור שכל יוצא צבא, בת או בן, ייסימו גם תואר אקדמאי. לדעתי זה יכול להכניס מהפך עצום. שמעתי את הויכוח על תקציב הביטחון, ואני למדתי כלכלה אצל גדול הכלכלנים בעולם - דוד בן גוריון. אם הוא היה בעד משהו זה היה 'זול', ואם הוא היה נגד משהו זה היה 'יקר'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. רוצה להיות גם שר חינוך
צילום: ניר שמול
לבני. תגשים חצי חלום?
צילום: ניר שמול
פרס. פשרות בחינוך
צילום: ניר שמול
מומלצים