שתף קטע נבחר

הסתדרות המורים: אין אבטחה, אין לימודים

חמישה ימים לפני פתיחת שנת הלימודים מאיים יו"ר הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, לפתוח בשביתה. וסרמן הופיע בוועדת החינוך של הכנסת והתרעם על החלטת האוצר לבטל את התמיכה הממשלתית באבטחת הגנים

מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, הזהיר היום (ד') כי שנת הלימודים בגני החובה לא תיפתח, אם לא תובטח שמירה צמודה במשך כל השנה. וסרמן הופיע בוועדת החינוך של הכנסת בגלל התעקשות משרד האוצר לבטל את התמיכה הממשלתית באבטחה האזרחית של מוסדות החינוך.

 

ראש חטיבת האבטחה במשרד לביטחון פנים, תת-ניצב מאיר בן ישי, אמר כי החלטת האוצר, שלא להוציא מחוק ההסדרים את ביטול התקציב לאבטחה, עומדת בסתירה להערכות המודיעין שנעשו לפני מספר ימים. בן ישי קרא להמשיך את השמירה האזרחית הצמודה לכל מוסד חינוכי לנוכח איומי הטרור. זאת, בנוסף לשמירה המרחבית שמוטלת על המשטרה.

 

הממונה על הביטחון במשרד הביטחון, אברהם צדקה, השתתף אף הוא בדיון בוועדת החינוך. הוא טען כי החלטת האוצר, שטרם אושרה בכנסת ותיכנס לתוקף רק ב-2009, מכניסה חוסר וודאות למערכת החינוך משום שהיא מעמידה בסכנה את המשך האבטחה הצמודה בעתיד.

 

צדקה הדגיש כי אף רשות מקומית לא תהמר על האפשרות שההחלטה תבוטל בכנסת. לכן, הרשויות לא יסתכנו לחתום על חוזים עם חברות אבטחה פרטיות, אלא אם יובטח להן תקציב לכל אורך שנת הלימודים. כמו כן, החברות השונות צפויות שלא להסכים לחוזה המוגבל לשלושה חודשים בלבד, עד לסוף שנת התקציב.

 

עוד אמר צדקה כי השמירה האזרחית חיונית לא רק נגד איומי טרור, אלא לנוכח התגברות האלימות בקרב התלמידים בתופעות הסכינאות והסמים. יו"ר הוועדה, ח"כ מיכאל מלכיאור, הזהיר בסיכום הדיון כי לא יהיו לימודים ללא אבטחה. הוא קרא לממשלה לבטל את ההחלטה הפסולה לדבריו המבטלת את האבטחה האזרחית.

 

איומי השביתה המאיימים על פתיחת שנת הלימודים אינם קשורים אך ורק לגנים ולסוגיות האבטחה. לפני שלושה שבועות הודיע "פורום 15 הערים הגדולות"

כי שנת הלימודים הקרובה לא תיפתח בעקבות "הקיצוץ הדרמטי במערכת החינוך הממלכתי".

 

נציגי השלטון המקומי נפגשו בשבוע שעבר עם נציגי משרד החינוך במטרה להגיע להסכמה על הקיצוץ בתקציב, בניסיון נואש למנוע את השביתה המתוכננת ל-1 בספטמבר. הצדדים טרם הצליחו להגיע לעמק השווה וגורל שנת הלימודים עדיין לוט בערפל. 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
אזהרה. וסרמן
צילום: אלכס קולומויסקי
אין אבטחה, אין לימודים. מלכיאור
צילום: יואב גלאי
מומלצים