שתף קטע נבחר
צילום: נועם רותם

יום הולדת בשבי: אתם כותבים לגלעד שליט

כבר יותר משנתיים שגלעד שליט מוחזק בשבי חמאס. הוא כנראה לא יודע, אך מדינה שלמה מציינת זו השנה השלישית את יום הולדתו ומתפללת למען חזרתו בשלום. ynet מזמין אתכם לשגר מסר לגלעד

לא בטוח שהחייל החטוף גלעד שליט יודע, אך מדינה שלמה מציינת את יום הולדתו ה-22. ברחבי הארץ מתקיימים מפגני הזדהות עם גלעד, בקריאה לממשלה לפעול לשחרורו, ובצפון תיערך צעדת לפידים לכיוון בית משפחתו במצפה הילה. הוריו, נועם ואביבה שליט, נאלצים לחגוג את יום הולדתו זו השנה השלישית - בלעדיו. ynet מזמין את הגולשים לכתוב לגלעד.

 

ליאור מגבעתיים הביע תקווה שגלעד יחגוג את יום הולדתו הבא בחיק משפחתו: "במדינה כמו שלנו, אין לדעת מה צופן העתיד. הממשלה תתחלף, ויגיעו להסכם - או שאולי אפילו ישחררו אותך בכוח! העיקר שתהיה איתנו. תשאר חזק ואל תתן להם לשבור אותך".

 

גולש המזהה את עצמו בשם אני ביקש להבהיר לחייל החטוף כי הוא עדיין במחשבותינו. "במדינה מטורפת כמו שלנו, ידיעה רודפת ידיעה ואסון רודף אסון, אך אתה לא הפכת להיות 'חדשות יום האתמול'. לא שוכחים אותך. שיחזירו אותך כבר הביתה", כתב.

 

"אני לא מכיר אותך באופן אישי אבל ליבי איתך בכל רגע", כתב שלומי מקריית ביאליק. "אין יום שאני לא מתפלל לשובך בפני בורא עולם. כולי תקווה שאת יום הולדתך ה-23 תחגוג בקרב משפחתך האוהבת ובקרב עם ישראל כולו. מזל טוב, המון בריאות, ובעיקר תהיה חזק וגדול אמונה, כי רק ככה תחזור אלינו בריא ושלם".

 

גולש שלא הזדהה ביקש סליחה ממשפחת שליט. "אני מתנצל על היותי פרט קטן ובורג זעיר במערכת מדינית... שמפקירה את בניה ומראה אוזלת יד מוחלטת לשחרורו. אני מתנצל על היותי אזרח במדינת ישראל שמפקירה את בנכם. אני מתבייש".

 

דדש הפנה אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שטרם הצליח להביא לשחרורו. "אולמרט, אין לך זכות לסיים את כהונתך לפני שהחייל

חוזר הביתה - לא משנה מה המחיר! אתה תיזכר בדפי ההיסטוריה כמי שמנע את החזרתו של גלעד שליט. כל הציבור צריך להתעורר ולעשות פעולות מחאה. גלעד שליט חייב לחזור הביתה!"

 

אולם גולש אחר דווקא הפנה ביקורת כלפי כלי התקשורת. "כולם עושים טעות גדולה, ובראשם התקשורת. אנחנו לא מפסיקים לדבר על גלעד. בכל יום כזה המחיר שהמדינה תצטרך לשם הולך וגדל. תעשו שקט מוחלט ותפסיקו להזכיר את גלעד. כולם זוכרים אותו. רק כאשר תשקוט התקשורת בנושא 40 שבועות או לפחות 40 ימים, אולי אפשר יהיה לדבר על שחרורו במחיר סביר. כרגע החמאס לא מדבר עליו בכלל..."

 

השתמשו במנגנון התגובות ושלחו לו ולהוריו מסר מהלב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
עוד שנה בשבי. גלעד שליט
צילום: AP
חוגג בלי הבן. נועם שליט
צילום: ירון ברנר
מומלצים