שתף קטע נבחר

האם בחקירה: הבן היה לנטל ולכן תכננתי להטביעו

שעות אחדות לאחר שאזרחים מצאו אותה בחוף בבת-ים ומשו את גופת בנה בן ה-4 מהמים, שבה תושבת ראשון לציון לחוף כדי לשחזר את הטבעתו. בחקירתה סיפרה, כי תכננה את המעשה במשך כמה ימים, משום שהילד היווה עליה נטל. במכתב שנמצא בתיקה כתבה: "אני אוהבת את הילד, אבל לא רוצה למות איתו". בעלה נעצר בחשד לאי מניעת פשע

האם החשודה שהטביעה את בנה בן הארבע בחוף הים בבת ים, תובא הבוקר (יום ו') לדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בראשון לציון. החוקרים יבקשו להאריך את מעצרה של האישה בת ה-42 ולשלוח אותה להסתכלות בבית החולים הפסיכיאטרי, אברבנאל. בחקירתה סיפרה, כי תכננה להטביע את בנה כבר לפני כמה ימים, משום שהיווה עליה נטל.

 

האם הוסיפה בחקירתה, כי בנה סבל מהפרעות ריכוז וקשב. במשטרה ניסו לברר אם היו מקרים קודמים שבהם היא היוותה סכנה לבנה, אך מסרו כי לא התקבלו דיווחים על אלימות במשפחה. לפנות בוקר הובאה האם לחוף הים ושיחזרה את המעשה.

 

בעלה של האשה עוכב לחקירה אף הוא, בניסיון לברר אם ידע שהאם מסוכנת לבנה. בתום חקירתו הוא נעצר בחשד לאי מניעת פשע. לדברי האב, הוא שב לביתו אתמול ב-11:00 בתום יום עבודה. הוא לא מצא את אשתו ובנו וסבר כי השניים הלכו לחברה של האם. בשעות הערב, משראה שהאם לא שבה לביתה, הוא פנה למשטרה. צוותים משטרתיים יצאו לשטח בניסיון לאתר את האם והילד, בין היתר, על סמך איכונים של הטלפון הנייד.


פינוי גופת הילד מחוף הים (צילום: אבי כהן) 

 

סמוך ל-1:30 בלילה, לאחר שאזרחים בבת-ים דיווחו על אשה שנראתה משליכה את בנה לים בחוף תאיו בעיר ונמלטת מהמקום, הוזעקו שוטרים לים והחלו בסריקות במים בניסיונות למשות את הילד. כעבור כמה דקות אותר הילד ולמקום הוזעק צוות טיפול נמרץ של מד"א איילון, שהחל בפעולות החייאה אינטנסיביות. בסופו של דבר נאלצו כוחות ההצלה לקבוע את מותו.

 

במכתב שנמצא בתיקה של האשה בחוף, כתבה האם כי היא מבקשת סליחה מבעלה. "אני אוהבת את הילד, אבל לא רוצה למות איתו", כתבה. איש זק"א, שלומי כץ, שטיפל בילד סיפר ל-ynet: "הגעתי באמבולנס לחוף. גבר ואשה הובילו אותנו לאם. שאלתי אותה היכן זרקה את הילד. היא מילמלה משפטים לא ברורים ואז הגיעו שוטרים. היא נתנה תיאור של האזור בו השליכה את הילד.

 

"התחלנו לסרוק וכאשר הבחנו בילד, בחור ובחורה נכנסו למים וכוחות נוספים הגיעו והאירו לכיוון הים. הצעיר הרים את הילד, הביא אותו לחוף וביצענו בו החייאה במשך כ-45 דקות. לבסוף, נאלץ רופא מד"א לקבוע את מותו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האמבולנס שהגיע לחוף הים
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
פינוי הגופה
צילום: אבי כהן
מומלצים