שתף קטע נבחר

ארה"ב: בתה בת ה-17 של שרה פיילין בהיריון

המאבק בין הדמוקרטים לרפובליקנים הולך ומתלכלך. שמועות נפוצו במהלך היום בבלוגים ליברלים על אפשרות שהמועמדת הרפובליקנית לסגנית הנשיא "זייפה" את היריון בתה - אילצו את מטה מקיין לצאת בהודעה פומבית: "בתה בת ה-17 של פיילין בהיריון ותתחתן עם בן זוגה. כל השמועות שקריות ונבזיות"

המטה הרפובליקני הודיע הערב (יום ב') כי בריסטול פיילין, בתה של מועמדת המפלגה לתפקיד סגנית הנשיא שרה פיילין, נמצאת בהיריון. ההודעה באה על רקע דיווחים ושמועות שנפוצו ברשת האינטרנט, לפיהם היריונה האחרון של שרה פיילין היה מזוייף. על פי הדיווחים בנה החמישי של פיילין האם, טריג - אשר נולד לפני כארבעה חודשים וסובל מתסמונת דאון - הוא למעשה בנה של בריסטול, בת ה-17, ושרה פיילין היא הסבתא.

 

בהודעת הרפובליקנים נמסר כי בריסטול פיליין נמצאת בחודש החמישי להיריונה ובכוונתה לשמור את הילד ולהתחתן עם אבי התינוק. עוד נמסר כי בריסטול, אחת מחמשת ילדיה של מושלת אלסקה, קיבלה את ההחלטה לבדה. משפחת פיילין ביקשה מאמצעי התקשורת האמריקנים לשמור על פרטיות הזוג הצעיר.


טוד ושרה פיילין והילדים: בריסטול (מימין), פייפר, וילוו וטראק

 

"בורכנו בחמישה ילדים נפלאים שאנו אוהבים בכל לבנו. הם מהווים עבורנו הכל", נמסרו בני משפחת פיילין בהודעת המטה. "בתנו הנפלאה בריסטול סיפרה לנו את החדשות הנפלאות. כהורים, ידענו באותו רגע שזה יגרום לה להתבגר מהר יותר מכפי שתכננו. בעוד בריסטול מתמודדת עם אחריות של מבוגר, היא ידעה שתזכה לאהבתנו ולתמיכתנו ללא תנאי.

 

"בריסטול ובן זוגה עומדים לגלות במהירות את הקשיים שבגידול ילדים וזו הסיבה שבגללה הם זקוקים לכל האהבה והתמיכה של משפחתנו. אנו מבקשים מהתקשורת לכבד את פרטיותה של בתנו, כפי שנעשה עד כה בנוגע לילדיהם של מועמדים לנשיאות ולסגני הנשיא.

 

גורמים במטה הבחירות של מקיין אמרו כי המועמד הרפובליקני ידע על היריונה של בריסטול פיילין בעת שבחר את אמה בת ה-44 לתפקיד המועמדת לסגניתו, ולמרות זאת החליט שלא לפסול את מועמדותה. עוד מסרו הגורמים כי פרסום דבר היריונה של הבת נועד להפריך את "זריקת בוץ ושקרים".

 

גורם נוסף במטה מקיין אמר כי השמועות זעזעו את המטה וכי לאחר שאמצעי תקשורת מרכזיים התעניינו בפרטים, הוחלט לפרסם הודעת הבהרה. "הדיווחים הנבזיים נפוצו בבלוגים ליברליים, חלקם אפילו כאלה הנושאים את השם של ברק אובאמה. השמועות האלה הן עוגן אשר יסחוב את המטה הדמוקרטי למטה וללא ספק לא יסייע לו ב'קמפיין השינוי' שהוא מנסה להוביל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיילין ומקיין (ארכיון)
צילום: רויטרס
משפחת פיילין
צילום: AP
מומלצים