שתף קטע נבחר

"איזי בורוביץ קיבל רגליים קרות"

מדוע התפוצץ ההסכם בין הבורוביצ'ים, לפיו דדי היה אמור לרכוש את חלקו של איזי, ולהפוך במקומו ליו"ר אל על?

איזי בורוביץ' ימשיך להחזיק בכל תפקידיו בחברות אל-על וכנפיים. זאת לאחר שהעסקה במסגרתה היה אמור למכור את מניותיו לאחיו התאום דדי לא יצאה אל הפועל.

 

אתמול דיווחה חברת כנפיים, המחזיקה ב39% ממניות אל-על, לבורסה כי קיבלה שתי הודעות מדדי (דוד) בורוביץ' ואיזי (ישראל) בורוביץ', מבעלי השליטה בחברה. בהודעתו של דדי בורוביץ' נכתב: "הריני להודיעכם כי, בשלב זה, במשא ומתן ביני לבין אחי איזי בורוביץ', בקשר עם הנושא שבנדון (אופציה לרכישת מניותיו של אחי, איזי בורוביץ', בכנפיים) לא נחתמה, ובמילא לא הושלמה, עסקת הרכישה".

 

בהודעתו של איזי בורוביץ' נכתב: "הריני להודיע בזאת, כי על אף העובדה שבחודש מאי 2008 הודיע דדי בורוביץ' על מימוש האופציה שנתתי לו לרכישת מניותיי בכנפיים ולמרות שנחתם הסכם בעניין זה, ביני לבין דדי, לפיו המועד האחרון לביצוע העסקה על ידו הוא ,31.8.2008 לא עמד דדי בתנאי ההסכם והוא לא בוצע על-ידו. לאור זאת, אני ממשיך בתפקידיי באל-על ובכנפיים".

 

איזי בורוביץ' אמר אתמול ל"ידיעות אחרונות": "הודעתי בעת שהיה משא ומתן למכירת המניות שאם העסקה תתממש, אסיים את תפקידי. כיוון שהעסקה לא התממשה גם עניין עזיבת החברה אינו עומד על הפרק, ולכן אני ממשיך בעבודה," אמר. לדבריו, "כדי שאדם ייחשב כמי שהתפטר הוא צריך לשלוח מכתב התפטרות, להמתין שהמכתב ייכנס לתוקף ורק אז הוא נחשב כמי שסיים את תפקידו. אני לא שלחתי כל מכתב, לא הודעתי על התפטרות ורק ציינתי בעבר כי אם אמכור את כל מניותיי בחברה אתפטר מתפקידי," אמר בורוביץ'.

 

גורם בכיר באל-על התייחס אתמול בביטול להודעתו של בורוביץ' כי הוא ממשיך לשמש כיו"ר מועצת המנהלים של החברה ובכל תפקידיו האחרים. לדברי הגורם, "רק מועצת המנהלים של אלעל יכולה להחליט מי ישמש כיו"ר המועצה, ולאחר הודעתו הקודמת של בורוביץ' על סיום תפקידו, סביר להניח שהמועצה תחליט למצוא גורם מקצועי שיצעיד, ביחד עם המנכ"ל, את החברה קדימה".

 

"הביטול לא היה על רקע כספי"

דדי בורוביץ' היה אמור לרכוש את מניותיו של איזי בורוביץ' בחברת כנפיים אחזקות, שהיא בעלת כ-39% ממניות אל-על. לאיזי בורוביץ יש כ-17% ממניות כנפיים, לדדי כ-15.5%, לתמי בורוביץ' כ-7% ולפויו זבלדוביץ' כ-16%. לפני שלושה חודשים נערך הסכם בין איזי ודדי בורוביץ' לפיו איזי ימכור לאחיו את מניותיו בחברה ויסיים את כל תפקידיו בחברת כנפיים, ובכלל זה את תפקידו כיו"ר חברת אל-על.

 

בעת שנחתם ההסכם בין השניים, אשר אמור היה להתממש תוך שלושה חודשים, נסחרה כנפיים לפי שווי של כ145- מיליון דולר, אך בינתיים צנח שווייה של החברה ל97- מיליון דולר בלבד. נראה שאיזי ביקש שההסכם ימומש על פי שער מניית כנפיים בעת שהשניים סיכמו על העסקה, ואילו דדי לא היה מוכן לשלם יותר מאשר שווי המניות כיום.

 

גורם בכיר באל-על אמר אתמול כי ביטול עסקת המניות לא היה רק על רקע כספי. על פי אותו גורם, איזי קיבל פתאום "רגליים קרות" וחשש לאבד את היוקרה שבתפקיד יו"ר מועצת המנהלים של אל-על. הגורם ציין כי איזי לא יוכל למכור את מניותיו לאף גורם אחר עד חודש מאי 2009, וגם אז לאחיו יש זכות סירוב ראשונה על המניות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דדי ואיזי בורוביץ: לא מחליפים
צילום: סיון פרג'
מומלצים