שתף קטע נבחר

פשרה: הילדים הנכים יזכו לסייעת באישור ועדה

לאחר שבועות של מאבק, הגיעו נציגיהם של 136 ילדים נכים לסיכום עם משרד החינוך, לפיו תלמיד שיזדקק לסיוע אישי יוכל לפנות לצוות בית ספרי שיכריע בעניין. הילדים יקבלו סייעת אישית לכל שעות הלימודים, או לחלקן

לאחר מאבק ארוך נמצאה פשרה בין הורי הילדים הנכים הזקוקים לסייעות, למשרד החינוך. בפגישה שנערכה היום (שלישי) בין נציגי ההורים למנהלי אגפים במשרד החינוך סוכם, כי כל ילד הזקוק לסייעת אישית יצטרך להגיש בקשה לצוות בית ספרי, שיקבע לכמה שעות של סיוע יזכה הילד.

 

בפגישה בין ההורים לנציגי משרד החינוך הוחלט עוד כי הצוות יורכב מהורים, מנהלת בית הספר, מחנכת הכיתה ורופא מומחה, וילווה על ידי מפקח בית הספר. הצוות ידון בבקשות של חלק מ-136 הילדים הזקוקים לעזרה, ויקבלו סייעת אישית לכל היום או לכמה שעות.

 

הורי הילדים הנכים יצאו לשורה של הפגנות מחאה בעקבות החלטת משרד החינוך, לפני כשנה, להפסיק את הסיוע האישי לילדיהם ולהחליפו בעזרה קבוצתית.

 

לאה רוזנברג, סמנכ"לית משרד החנוך, הסבירה כי הסיכום הושג, אולם עדיין אינו רישמי. "בית ספר יתן כל מה שהוא יכול עבור ילדים עם צרכים מיוחדים. אם בית הספר יתקשה במתן פתרון נמצא דרך לסייע, אולם יש לזכור שאנו מחוייבים לחוק התקציב ולא ניתן לחרוג ממנו", הבהירה.

 

לאחרונה הגישה מנכ"לית משרד החינוך, שלומית עמיחי, הצעת פשרה להורים, אך זו נדחתה. עמיחי הציעה ליצור תוכנית שבמסגרתה תתווסף סייעת נוספת לכיתה שבה יש ילד עם צרכים מיוחדים. 

 

במשרד החינוך הציגו נתונים לפיהם ביטול התקציב לסייעות האישיות אינו נועד לחסוך כסף, אלא מדובר בתפיסה חינוכית. לפי הנתונים בשנתיים האחרונות חל גידול של 39 אחוזים במספר סייעות השילוב הפועלות מול תלמידי החינוך המיוחד בבתי הספר הרגילים, וגידול נוסף של 25 סייעות במסגרת החינוך המיוחד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הפגנה נגד ביטול הסייעות. ארכיון
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים