שתף קטע נבחר

הערכה: המלצות המשטרה בעניין רה"מ - ביום א'

אחרי תקופה ארוכה של חקירות וחשדות שהצטברו נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יתכנסו מחר חוקריו כדי לסכם את חומר החקירה שנאסף "מעטפות הכסף", "אולמרטורס" ומרכז ההשקעות. ההערכה היא שכבר ביום א' יועבר התיק לפרקליטות

החקירות המתנהלות נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מגיעות לקצן ומחר (יום ה') יתכנס צוות חוקרי המשטרה, בראשות ניצב יוחנן דנינו, כדי לדון בהמלצות שתעביר המשטרה לפרקליטות. ההערכה היא שביום ראשון תודיע המשטרה על סיום שלוש חקירות נגד אולמרט, ותעביר את החומרים שאספה ביחד עם המלצותיה לפרקליטות - שם יוחלט אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה.

 

לאחרונה הציב ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב דנינו, שני מועדים לסיום החקירה בפרשות "מעטפות הכסף", "אולמרטורס" ומרכז ההשקעות. מחר וביום ראשון יתכנס צוות החוקרים כדי לנתח את הראיות, לסכם את החומר שנאסף ולבדוק אם יש צורך בהשלמות נוספות. הדיון צפוי להימשך שעות ארוכות, במהלכו ינתחו חוקרי יחידת להב 433 את חומר החקירה.

 

ביום ראשון יתכנסו החוקרים במטה הארצי, ובסיום סיעור המוחות, אם יקבע ניצב דנינו שאין יותר צורך בהשלמות חקירה מהותיות, תודיע המשטרה שסיימה את חקירתה בפרשות אלה. לאחר מכן יועבר החומר לפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, יקבע אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה.

 

בתקופה האחרונה שבו ואמרו גורמים במערכת אכיפת החוק, כי בידיהם תשתית ראייתית להעמיד לדין את אולמרט בעבירות שונות.

 

ראש הממשלה נחקר בפעם השביעית והאחרונה לפי שעה, ביום שישי. השוטרים שהו במעונו הרשמי במשך כחמש שעות, כאשר בחלק מהזמן נחקר אולמרט ולאחר מכן העידה אישתו עליזה אולמרט.

 

לטענת מקורבי ראש הממשלה, שתי החקירות התמקדו בפרשת הבית ברחוב כרמיה. העבירות שסביבן נחקר אולמרט הפעם, הן תיווך לשוחד ומרמה והפרת אמונים בקבלת מתנה אסורה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. נחקר
צילום: רויטרס
צילום: גיל יוחנן
דנינו. יקבע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים