שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אבני חן

  כבר בתקופות מוקדמות השתמשו באבני חן מתוך תקווה שאלו יעניקו מזל לאדם שעונד אותן. בקברים קדומים נמצאו אבנים יקרות שהאמינו כי נקברו לצד המתים. רוב בני האדם בוחרים להם את אבני החן המועדפות עליהם לפי תחושת בטן. אם אתם לא בטוחים, תוכלו לראות מהי אבן החן של כל חודש

  אבני החן הם סלע, מינרל או מאובן נדיר, שלאחר עיבוד ניתן להשתמש בהן כתכשיט. בדרך כלל נמצאות אבני החן בסלעים במעמקי האדמה או בנהרות ובנחלים. עם השנים, ייחס האדם לאבני חן סגולות ותכונות שונות והן תפסו, ועדיין תופסות, מקום רב תחום המדע, הדת והרפואה המשלימה.

   

  ניתן, למשל, למצוא אזכור לאבני החן בתנ"ך. החושן, אשר היה חלק מהלבוש של הכהן הגדול והיה מונח על חזהו בעת ששירת בבית המקדש, מתואר בספר שמות פרק ל"ט פסוקים ח'-כ"א. על פי התיאור, בחושן היו 12 אבנים יקרות, אבן לכל שבט, שמות השבטים היו חרוטים על האבן והחיבור של האבנים כקבוצה העצים את כוחן, והן שימשו ככלי לקבלת מסרים.

   

  ההתייחסות והחיבור בין השבטים והאבנים מופיע על פי החלוקה הבאה:

   

  • שבט ראובן - אודם
  • שבט שמעון - פטדה
  • שבט לוי - ברקת
  • שבט יהודה - נופך
  • שבט יששכר - ספיר
  • שבט זבולון - יהלום
  • שבט דן - לשם
  • שבט נפתלי - שבו
  • שבט גד - אחלמה
  • שבט אשר - תרשיש
  • שבט יוסף - שוהם
  • שבט בנימין – ישפה

   

  אבני חן ולוח השנה

  במהלך המאה השבע עשרה התפתחה אסכולה אשר הציעה כי לכל מזל אסטרולוגי מתאימה אבן אחת או יותר מהגבישים שהיו ידועים באותה תקופה. רבים מאמינים שאין צורך לכוון לאבנים מסוימות, הבחירה צריכה להיות על פי משיכה של האדם אל אבן מסוימת, וגם אז זה לא שהאדם בוחר באבן, אלא האבן בוחרת באדם, כלומר, עצם המשיכה אל האבן היא בעצם הניסיון של האבן לקשור את עצמה אל מי שמולה.

   

  עם הזמן הרעיון התפתח, ולכן גם התפתחו תיאוריות שונות בנוגע לאבנים וחודש הלידה או המזל האסטרולוגי. החלוקה הבאה מציגה אבן לכל חודש, אין בה להציע שבני/ות אותו החודש ימשכו יותר אל אותה האבן, אלא שהאבן הזו יכולה לחזק את האיכויות שלהם במידה ותהיה בסביבתם.

   

  ינואר – גארנט GARNET - הגארנט, או בשמה המקראי "נופך", הינה אחת מאבני החושן. האבן של שבט יהודה. הגארנט מנטרלת פחדים, ביישנות ומצבי רוח שליליים ומעוררת מוטיבציה, כוח, אומץ ומרץ. זו אבן שיש בכוחה לחזק את הדימוי העצמי וכך היא גם מחזקת את העצמאות, האינדיבידואליות. היא מגבירה את היצירתיות ונחשבת לאבן שמושכת הצלחה ושפע. יש המאמינים שהענקת גרנט במתנה תחזק את הקשר בין מקבל האבן לזה אשר מעניק אותה.

   

  פברואר - אמטיסט AMETHYST - האמטיסט, או בשמה המקראי "אחלמה", הינה אחת מאבני החושן. האבן של שבט גד. האמטיסט משרה אוירה רגועה, שלווה והגנה היא סמל של כנות, בטחון, איזון והרמוניה ומסייעת להתחבר לשקט הפנימי. היא מחדדת את המודעות ומחזקת את האינטואיציה והזיכרון. זוהי אבן טובה עבור אלו המתקשים להירדם או במקרים של חלומות רעים, אך בכלל, היא יכולה להקל על אלו הסובלים מפחדים. שימוש באבן יכול להביא ליותר הבנה, סבלנות וסלחנות כלפי הסובבים. היא מחזקת את כוח הרצון, האומץ והיצירתיות.

   

  מרץ – אקוומרין AQUAMARINE - האקוומרין, או בשמה המקראי "תרשיש", הינה אחת מאבני החושן. האבן של שבט אשר. נחשבת כאבן המרגיעה רגשות, היא מעודדת זרימה וקבלה של אנשים, של רעיונות וגישות שונות. היא מחזקת את היכולות התקשורתיות ואת יכולת ההבעה. האקוומרין מכונה גם: "אבן-האומץ" מאחר והיא מגבירה את התעוזה. שימוש באבן יכול לחזק ולעזור בהתמודדות עם מצבים.

   

  אפריל – יהלום DIAMOND - מאבני החושן. האבן של שבט זבולון. היהלום מייצג טוהר, נאמנות, אהבה נצחית, אמון ושפע. היהלום נוצר בטבע מפחם. הוא סמל לטרנספורמציה חזקה. מול העוצמה של היהלום, קיימים בו גם רוך ועידון. זוהי אבן שמסייעת לאיזון וריפוי, היא מחזקת את הביטחון העצמי וטובה כאבן הגנה מפני אנרגיות שליליות, בעיקר בזכות יכולת הספיגה שלה. יש לה אף את היכולת להגביר אצל המחזיק בה את היכולת למשוך עושר, גשמי ורגשי, אל חייו.

   

  מאי – אמרלד EMERALD - האמרלד, או בשמה המקראי "ברקת", הינה אחת מאבני החושן. האבן של שבט לוי. האמרלד הינה אבן ריפוי חזקה במיוחד לכל סוגי המחלות וביכולתה גם לרפא מערכות יחסים. מחזקת את היכולת לקבל אהבה ולהעניק אהבה, מסייעת להשתחררות מטראומות רגשיות ומעודדת גישה אופטימית. מקלה על לחץ ומסייעת בקבלת החלטות. מחזקת את הזיכרון, וטובה עבור אלו הנאלצים להתמודד עם כמויות גדולות של מידע. האמרלד נקראת גם "אבן האמת". כאשר אוחזים באבן בעת שיחה, האבן יכולה לסייע לאינטואיציה להבחין האם האדם שמולנו דובר אמת.

   

  יוני – פנינה PEARL - הפנינה מתגבשת בתוך צדפה, ועשויה למעשה מחומר שמפריש היצור שחי בתוך הצדפה כשחודר לתוכה גרגר זר כלשהו (חול וכדומה). הפנינה שייכת לאותם מינרלים שאינם אבנים ומשתייכים לקבוצת הקריסטלים בזכות יכולתם להעביר אנרגיה של ריפוי. הפנינה היא סמל טוהר, תמימות ואמון. מביאה לשקט ולשלווה פנימית, ולכן טובה נגד כעסים. היא מחזקת את היכולת לקבל אהבה ועוזרת להתחבר להערכה העצמית. היא עשויה לסייע לנשים שעונדות אותה להגביר את החיבור שלהן לאנרגיה הנשית שלהן.

   

  יולי - רובי RUBY - הרובי, או בשמה המקראי "אודם", הינה אחת מאבני החושן. האבן של שבט ראובן. בתרבויות עתיקות רבות סימלה הרובי את השמש, כאבן של אש. היא גם מוכרת כאבן הפריון, המעודדת כניסה להיריון ומקלה ושומרת בזמן ההיריון עצמו. זוהי אבן שמייצגת יציבות וכוח, מחזקת את הגוף ומעניקה כוח, מרץ, מחזקת אומץ, יוזמה ומוטיבציה. היא משפרת את הביטחון העצמי ומחזקת את התדמית ואת האהבה העצמית, כמו גם את האהבה בכלל ותומכת במסירות ונאמנות במערכות יחסים. היא מחזקת את האינטואיציה ואת החכמה וההבנה הרוחנית.

   

  אוגוסט – פרידוט PERIDOT - על פי האגדה, הפרידוט הייתה האבן האהובה על המלכה קליאופטרה. הפרידוט מעוררת רגשות חיוביים של תקווה ואופטימיות, ומסייעת לצמיחה אישית. היא גורמת להבנה פנימית אמיתית ומסייעת להתחבר למטרות האמיתיות בחיים. הפרידוט מגבירה את הפתיחות הרגשית ואת יכולת הקבלה ביחסים בין אישיים ולכן מתאימה מאוד ליצירה ולחיזוק מערכות יחסים וכן מתאימה לפתרון בעיות במערכות יחסים. נחשבת כאבן טובה להגנה, גם כנגד אנרגיות שליליות.

   

  ספטמבר – ספיר SAPPHIRE - הספיר הינה אחת מאבני החושן. האבן של שבט יששכר. הבודהיסטים השתמש בספיר לחיזוק המסירות, ליצירת הצורך להתפלל ולהגעה להארה רוחנית. היוונים הקדומים קישרו את הספיר עם אפולו וענדו את הספיר כ"מביא הנבואה" כאשר הלכו להתייעץ עם הנביאים. הספיר מחדדת את הבהירות ואת יכולת ההבנה ומסייעת בהבחנה בין עיקר וטפל. זוהי אבן מרגיעה והיא טובה לשמירה על זוגיות ומערכות יחסים קרובות, עוזרת לנו לברור את העיקר מהטפל, כך שקל להתמקד בדברים החשובים.

   

  אוקטובר – טורמלין TOURMALINE - הטורמלין משמשת כאבן הגנה המחזקת את היכולת להתמודד עם הדברים שעולים על פני השטח. היא מבליטה את הקסם האישי והכריזמה. ניתן להיעזר בה בהתמודדות עם מצבים של כאב, הן פיזי והן רגשי. מעניקה שלווה פנימית עמוקה, מחזקת גישה אופטימית ומעודדת קבלה של אנשים אחרים. מפחיתה פחדים וחרדות ומחזקת את האומץ. מעודדת סבלנות ומחזקת את המודעות העצמית והמוטיבציה.

   

  נובמבר - סיטרין CITRINE - הסיטרין ידועה ונפוצה במיוחד כ"אבן השפע". היא מסייעת להתחבר אל השפע. היא עוזרת לעבד נתונים ולראות את הדברים בפרופורציה הנכונה. השימוש בה מביא לבהירות מחשבתית וביטוי עצמי. היא מחזקת את כושר הריכוז, צלילות המחשבה והזיכרון. היא מחזקת את היכולת להתמקד בדברים החשובים וליצור סדרי עדיפויות ועוזרת בקבלת החלטות.

   

  דצמבר – טורקיז TURQUOISE - הטורקיז נחשבת לאבן קדושה ונערצת והשתמשו בטקסים רוחניים בתרבויות שונות.

  היא נקראת "אבן הסליחה" מאחר והיא

  מזכירה לנו את ערכה של החמלה והסלחנות. הטורקיז מחזקת מבחינה רגשית וטובה במצבים של חוסר ביטחון. היא מרגיעה ונותנת תחושת הרמוניה, היא מגבירה צורך בהגשמה עצמית ומעניקה בטחון עצמי. היא מדגישה את חשיבותן של חברות ונאמנות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים