שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רשות השידור והאוצר הסכימו: 700 עובדים יפרשו
  בחמש השנים הקרובות ישקיעו האוצר והבנקים כ-800 מיליון שקל בתשתיות, בהפקות ובתוכנית לפרישת עובדים. האתגר הבא: להשיג את הסכמת העובדים

  רשות השידור ומשרד האוצר הגיעו להסכמה על הרפורמה ברשות, בתום שנה של דיונים. הצדדים הגיעו להסכמים סופיים לגבי התוכנית העסקית שתושלם עד לשנת 2013. הסיכום כולל את סכומי ההשקעה בתשתיות, הסכום שיוקצב לפרישת עובדים וההשקעות בתוכן.

   

  על פי הסיכומים תזדקק רשות השידור לכ-790 מיליון שקל בשיא הצרכים המימוניים שלה (באמצע התקופה). ההשקעות בתשתיות יעמדו על כ-330 מיליון שקל. הוצאות התוכן והפקות החוץ יגדלו בכל שנה - בשנה הראשונה יוקצבו לכך כ-20 מיליון שקל וב-2013 יגיעו ההשקעות לכ-200 מיליון שקל.

   

  התוכנית מבוססת על כך שחלק מהמימון לרפורמה יינתן על ידי הלוואות בנקאיות וחלק כמענק של האוצר.

   

  לרשות השידור נקבעו אבני דרך בהם תצטרך לעמוד. במידה והרשות לא תעמוד באבני הדרך שנקבעו, היא תצטרך להחזיר חלק מהכספים וגם תישא בקנסות.

   

  פרישת העובדים מבוססת בעיקרון על הסכמי מע"צ, שנעשו כשמע"צ הפכה מיחידת סמך לחברה ממשלתית ומבוססים על פרישה של כ-700 עובדים במהלך השנים 2011-2009.

   

  ברשות מקווים שהדיונים עם העובדים לגבי תנאי הפרישה והסדרי העבודה אחרי הרפורמה ולגבי העובדים שיועסקו ברשות לאחר הרפורמה יסתיימו עד סוף חודש ספטמבר השנה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים