שתף קטע נבחר

האולטימטום פג: ניסיון להידברות עם הסטודנטים

הסטודנטים איימו לפתוח במאבק חדש אם הממשלה לא תחזור בה מהחלטתה להעלות את שכר הלימוד. מנהיגי הסטודנטים ייפגשו מחר עם הממונה על התקציבים באוצר בניסיון למנוע שביתה נוספת

האולטימטום שהציבו מנהיגי הסטודנטים לממשלה יפוג מחר (יום א'), אך דרישותיהם טרם נענו. הם הזהירו כי אם שכר הלימוד יעלה, בכוונתם לשוב ולצאת למאבק נוסף.

 

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, בועז טופורובסקי, ויו"ר ארגון הסטודנטים במכללות, נתנאל אייזק, ייפגשו בבוקר עם הממונה על התקציבים באוצר, רם בלניקוב. מטרת הפגישה היא לנסות לאשר את ההבטחה שניתנה לסטודנטים לפני מספר חודשים, לפיה יוקפא גובה שכר הלימוד.

 

עם זאת, עדיין לא ברור מה יהיו תוצאות הפגישה. במשרד באוצר אמרו הערב כי הם "לא נוהגים להתייחס לפגישות טרם קיומן". הסטודנטים, מצדם, אמרו כי הם מקווים שהממשלה תכבד את ההסכם שעליו חתמה ושהביא לסיום שביתת הסטודנטים לפני כמה חודשים.

 

אייזק אמר לקראת הפגישה: "אנו מקווים כי מחר תסתיים טלנובלת ההשכלה הגבוהה מטעם ממשלת ישראל. אולי בפרק הסיום יכבדו את ההסכמים שעליהם הם חתמו ויצילו את כולנו ממאבק ממושך ומיותר. אנו בסך הכל רק רוצים ללמוד בשקט".

 

יו"ר שדולת הסטודנטים בכנסת, ח"כ אלכס מילר, התייחסה לפגישה הצפויה ולפקיעת האולטימטום: "הממשלה חייבת לאשר את הקפאת שכר הלימוד. אם לא תעשה כן, תיכנס מערכת ההשכלה הגבוהה לסחרור מיותר שעלול לסכן את פתיחת שנת הלימודים הקרובה. מצבה של האקדמיה בישראל בכי רע וזה הזמן לעמוד בהסכמים ולנקוט צעדים לחיזוק, במקום לגרום לסחבת מיותרת שתביא להדרדרות נוספת".  

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הודיע בשבוע שעבר כי הוא יהיה זה שיכריע בנושא גובה שכר הלימוד בשנה האקדמית הקרובה. אולם בהודעתו

לא ציין אם בכוונתו להעלות את הנושא לדיון בישיבת הממשלה מחר. בימים האחרונים התקיימו דיונים בין שרת החינוך, יולי תמיר, למזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, בהנחיית ראש הממשלה, בניסיון למצוא פתרון למשבר.

 

לפני כשבועיים קיבלו הסטודנטים התחייבות מראש הממשלה אולמרט ומשרת החיונך תמיר, לפיה שכר הלימוד לא יעלה. קודם לכן פורסם ב-ynet על אודות הכוונה להעלות את שכר הלימוד בכאלף שקלים.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשש לשביתה נוספת (ארכיון)
צילום: חגי אהרון
יתערב? אולמרט
צילום: AP
מומלצים