שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אושר במליאה: הטבות מס לעולים ולחוזרים

  במסגרת התיקון לחוק מס ההכנסה, יוענק לעולים חדשים ולתושבים חוזרים ששהו בחו"ל למעלה מעשר שנים, פטור מלא ממס ומחובת דיווח על הכנסות שמקורן מחוץ לישראל לתקופה של עשר שנים

  מליאת הכנסת אישרה היום (ג') פה אחד בקריאה שניה ושלישית תיקון לחוק מס ההכנסה שיעניק הטבות מס מפליגות לעולים חדשים ולתושבים חוזרים.  

   

  במסגרת התיקון לחוק, אותו יזמו רשות המיסים ומשרד הקליטה, יוענק פטור מלא ממס ומחובת דיווח על הכנסות שמקורן מחוץ לישראל.

   

  הפטור ינתן לתקופה של עשר שנים, והוא יחול על עולים חדשים וכן על תושבים חוזרים ששהו בחו"ל למעלה מעשר שנים. הפטור יחול על כל סוגי ההכנסות שמקורן בחו"ל, לרבות הכנסות מריבית ורווחי הון, מדיבידנד, משכירות, מעסק, מעבודה וכן ממכירת נכסים.

   

  לדברי משרד הקליטה, מטרת הרפורמה היא לעודד עלייה לישראל ולהעניק תמריצים לחזרתם של מאות אלפי ישראלים החיים כיום בחו"ל. התיקון לחוק יחול באופן רטרואקטיבי החל מתחילת שנת 2007.

   

  שר הקליטה, אלי אפללו, אמר לאחר אישור התיקון לחוק, כי "מדובר ברפורמה חשובה מאין כמותה. ביטול חסמי מס יקל על בעלי ההשקעות והנכסים בחו"ל לעבור לישראל ולתרום למשק הישראלי".

   

  מנכ"ל משרד הקליטה, ארז חלפון, הוסיף, כי "הרפורמה מהווה מהפכה של ממש, המשלבת לראשונה בין כדאיות ערכית ועלייה ממניעים ציוניים לבין כדאיות כלכלית, ותעניק לעולים ולתושבים חוזרים נקודת זינוק התחלתית להשתלבות כלכלית בישראל שתתרום רבות לצמיחת המשק". לדבריו, "נטל המס היווה מאז ומתמיד מכשול משמעותי בדרכם של עולים וישראלים לעלות ארצה והסרתו תביא לגידול משמעותי בממדי העלייה והחזרה לישראל".

   

  ח"כ שלמה מולה (קדימה), ממובילי הרפורמה בוועדת העלייה והקליטה של הכנסת, אמר, כי "הממשלה יזמה כאן חוק חשוב וראוי התואם את ערכי הציונות והעלייה. למרות מצב המשק ולמרות הבעיות עם תקציב המדינה, העלייה והעולים עולים בסולם העדיפויות. לאחר אישורו, החוק יביא אלפי יהודים למדינת ישראל שעד כה ייתכן כי רצו לעלות, אך נמנעו מכך בשל המיסים הכבדים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עולים חדשים: יקבלו הטבות מס
  צילום: איי פי
  מומלצים