שתף קטע נבחר

צים תחזור לפרוק מכולות בנמל אילת

לפני שנה הודיעה חברת הספנות כי היא מפסיקה לפרוק מכולות בנמל הדרומי. היום הודיע יו"ר חברת נמל אילת, עו"ד יאיר חזן, על סיכום שהושג עם צים, לפיו כבר בעוד כחודש תחזיר החברה את הפעילות לנמל אילת

צים חוזרת לפרוק מכולות בנמל אילת. זאת לאחר שלפני שנה הודיעה חברת הספנות, שנמצאת בבעלות החברה לישראל, על החלטתה להפסיק לפרוק מכולות מנמל אילת ולהעביר את פעילות המכולות לנמלי חיפה ואשדוד.

 

אחת הסיבות העיקריות להפסקת השימוש בנמל אילת, נבעה מהעלויות הגבוהות שכרוכות בהובלה היבשתית מאילת למרכז הארץ וצפונה. נטישת הנמל פגעה קשות בפעילותו הכלכלית והעובדים שחששו כי ההאטה תביא לפיטורים דרשו את התערבות האוצר ומשרד התחבורה, ואף פתחו בשביתה - אך לשווא.

 

היום (ג') הודיע יו"ר חברת נמל אילת, עו"ד יאיר חזן, על סיכום שהושג עם צים, לפיו כבר בעוד כחודש תחזיר החברה את פעילות המכולות לנמל. צים צפויה לפרוק בין 2,000 ל-3,000 מכולות בחודש.

 

חזן הוסיף כי מדובר בהיקפי פעילות לא משמעותיים וכי פריקה ואיחסון של מכוניות - הפעילות הכלכלית העיקרית של הנמל - ריווחית יותר.

 

עם זאת הדגיש כי מדובר בהתפתחות אסטרטגית מהותית עבור הנמל, בעיקר אם ניתן יהיה להגדיל את כמות המכולות שפורקת צים בשנה מ-30 אלף מכולות ל-50 אלף, באמצעות פתיחה של קווי מכולות אחרים.

 

לפני נטישתה של צים את נמל אילת לפני כשנה, תיכננו בחברה לרכוש ציוד בהיקף של חברת כ-20 מיליון שקל במטרה לשרת אוניות מכולה. עם הודעתה של צים, נגנזה התוכנית. כעת, עם חזרתה של צים, אפשר שהתוכנית תצא אל הפועל בכל זאת. "נצטרך לרכוש ציוד בהיקפים גדולים, אך לא לפני שנדע שמדובר בהסכם ארוך טווח למספר שנים", אמר חזן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוזרים לפרוק בדרום
צילום: דני סלומון
מומלצים