שתף קטע נבחר

המשטרה: סבירות גבוהה שמצאנו את גופת רוז

מפקד מחוז המרכז במשטרה אמר כי נמצאו "חלקים של אדם ופריטים נוספים" במזוודה האדומה שנמשתה ממי הירקון. הוא העריך כי "הסבירות היא גדולה שמדובר בגופתה של רוז". גורם במשטרה: המזוודה עונה לתיאור שמסר הסב החשוד ברצח הילדה

"הסבירות שמדובר בגופתה של רוז היא גדולה". כוחות המשטרה העורכים סריקות באזור הירקון מצאו בצהריים (יום ה') מזוודה במי הנחל. מפקד מחוז, ניצב ניסים מור, אמר כי נמצאו בתוכה "חלקים של אדם ופריטים נוספים". גורם במשטרה המעורב בחקירה אמר ל-ynet כי המזוודה שנמצאה עונה לתיאור שמסר הסב בחקירתו. המזוודה הועברה לבדיקה במכון לרפואה משפטית.

 

המפכ"ל: כתב אישום על רצח רוז - בהקדם

 

ניצב מור עדכן בשטח החיפושים אודות הממצאים: "הצוללים בירקון איתרו מזוודה ובתוכה יש עצמות אדם,

והרבה פריטים שכרגע לא אפרט לגביהם. הסבירות היא גדולה שמדובר בגופתה של רוז. אם זו אכן גופתה של רוז זו הקלה גדולה". עם זאת, ביקש מור להמתין לזיהוי ודאי במכון לרפואה משפטית. 

 

ניצב משנה אבי נוימן, מפקד היחידה המרכזית של מחוז מרכז, אמר לכתבים: "לאור הממצאים ומה שיש בזירה אני יכול להגיד שאנחנו בכיוון הנכון. אני מאמין שבימים הקרובים יהיו לנו תוצאות אם מצאנו את רוז". הוא גילה כי העצורים בפרשה עדיין לא יודעים על מציאת המזוודה.

 

המזוודה נמצאה על ידי צוללנים פרטיים שנשכרו על יד המשטרה, במסגרת הצלילות היומיות שהם עורכים בירקון. בשל הראות הלקויה תחת המים - עברו הצוללנים עם ידיהם על קרקעית הנחל - וכך מצאו את המזוודה.

 

המזוודה הונחה בידי הצוללנים במים, לצד גדת הירקון. אנשי משטרה פתחו אותה, אך מיהרו לכסותה ולהרחיק צלמים וסקרנים שהתקבצו במקום. המזוודה האדומה אותרה לא הרחק משכונת בבלי, כ-400 מטר מהמקום שבו טען רוני רון שהשליך את גופתה של רוז.


תיעוד ראשון: המזוודה שנמצאה בירקון (צילום: ג'ורג' גינסבורג)

 

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, הגיע לגדת הירקון כשעה לאחר מציאת המזוודה. צוללן חברת "גל-ים", שהשתתף בחיפושים, סיפר: "סרקנו את הנחל כמו בכל יום, אחד הצוללנים נתקל בצ'ימידאן שאנחנו מחפשים. עד לתום בדיקות המז"פ לא נוכל להגיד בוודאות, אבל נראה כי זה הממצא שחיפשנו בשבועות האחרונים".

 

עד היום: חודש של חיפושים - ללא ממצאים

אתמול עוד הודו במשטרה כי אין ממצאים או הוכחות לכך שרוז נרצחה. נציג המשטרה אמר בוועדת הפנים של הכנסת כי "למשטרה אין ממצאים או הוכחות שהדבר אכן קרה". בעקבות הדברים, מיהרו להבהיר במשטרה כי "אין בדברי הקצין התייחסות לחשדות שאכן רוז נרצחה, אלא רק לעצם פעולת זריקת המזוודה לירקון".

 

בינתיים, נמשכת חקירת המשטרה, בניסיון לגלות מה בדיוק התרחש וכיצד רוז מצאה את מותה. אמה של רוז, מארי פיזאם, נלקחה אתמול לחולות תל ברוך, שם נערכו החיפושים אחר הגופה. גורם במשטרה סיפר כי "מדובר בתרגיל חקירה".

  

בצהריים, בעת שכוחות גדולים של משטרה, סרקו את אזור תל ברוך אחר גופתה של רוז,

החליטו חוקרי היחידה המרכזית במחוז מרכז, החוקרים את הפרשה, לערוך למארי החשודה ברצח תרגיל חקירה.

 

הם לקחו אותה מחדרי החקירות ברמלה והסיעו אותה לחולות תל ברוך בעת שהיו שם המחפשים בכוונה שתביט בנסיונות החיפוש הגדולים אחרי רוז. גורם במשטרה אמר כי הם התכוונו לבחון את התנהגותה של האם, בניסיון לקבל ממנה רמזים למקום שבו קבורה רוז.  

 

השבוע התברר כי לא רק המשטרה עורכת "תרגילי חקירה", כאשר הסב החשוד ברצח שינה את גרסתו וטען כי לא רצח את רוז. כשנשאל היכן נמצאת נכדתו, השיב לכתבים בבית המשפט: "תלכו לסבתא. תלכו לאמא שלי. היא מניפולטיבית. תלכו אליה". בהמשך, אמר לכתבים: "בפעם האחרונה שראיתי אותה היא הייתה בחיים. אצל הסבתא. בפעם האחרונה היא היתה בידיים של אמא שלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המזוודה הועלתה לגדת הנחל
צילום: ג'ורג' גינסברג
המזוודה על גדת הירקון
צילום: ג'ורג' גינסברג
המחפשים דיווחו: המזוודה בידינו
צילום: ג'ורג' גינסברג
רוז. הגופה נלקחה לזיהוי
צילום: AFP
כוחות החיפוש בירקון
צילום: ירון ברנר
מומלצים