שתף קטע נבחר

תפילת הרווקות: "האם אני מבקשת יותר מדי?"

הרב עדין שטיינזלץ חיבר תפילה מיוחדת נוכח מצוקת הרווקות במגזר הדתי, והשבוע היא נאמרה בעצרת מיוחדת בירושלים: "אנא, הַמְצֵא לי מי שאוכל לקשור עמו את חיי בקשר של קיימא, אהבה ואחווה, רעות וקִרְבָה. אנא, עזור לי לבנות בית ולהיות בית לִבְחִירִי, ואני אשתדל שיהא בית זה ביתי וביתך"

השתטחות על קברים בעמוקה, שינוי השם הפרטי, "סעודת אמנים" וקידוש להולדת הבת באיחור של עשרות שנים – מה לא מנסות רווקות המגזר לעשות בדרך אל החופה. אל הרשימה המכובדת הזו מצטרפת עכשיו גם תפילה מיוחדת שחיבר באחרונה הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ) להצלחה בשידוכים, והיא נאמרה בעצרת מיוחדת שהתקיימה השבוע בירושלים. 

 

למעלה מ-100 צעירות הגיעו שלשום (ד') ל"מרכז שטיינזלץ" בשכונת נחלאות בבירה והתפללו לזיווג הגון, או לפחות לעבור בשלום את הדייט הבא. מדובר באירוע שני מסוגו, והמארגנים מבטיחים להפוך אותו למסורת ולקיים את התפילה פעמיים בשנה - לפני חג הפסח וערב חגי תשרי – "זמן הגאולה ועת רצון". 

 

את התפילה חיבר הרב אבן-ישראל בעקבות פניית כמה רווקות בעניין, וזו לשונה:

 

רבונו של עולם, 

 

אתה פותח את ידך ומשביע לכל חי רצון. הפעם אני מבקשת שתמלא רצוני לא בעושר וכבוד, אלא מלא רצוני ובקשתי למצוא לעצמי הַשְלָמָה - את בן הזוג הראוי לי. אני מתפללת לפניך שתזמין לי במהרה, בקרוב ממש, שאֶמָּצֵא ושאֶמְצָא בן זוג שישלים את הווייתי, שייתן לי מחלקו, כדי שאוכל לתת לו מחלקי.

  

אנא, הַמְצֵא לי מי שאוכל לקשור עמו את חיי בקשר של קיימא, אהבה ואחווה, רעות וקִרְבָה. אנא, עזור לי לבנות בית ולהיות בית לִבְחִירִי, ואני אשתדל שיהא בית זה ביתי וביתך, שאוכל לבנות בו חיים שיש בהם אהבת תורה ויראת שמים, לעצמי, לבן זוגי, ולכל הַגְּדֵלִים בו. 

 

וברחמיך וחסדיך הענק לי את הכלים לבנות בית הראוי לשמך. בית שיהיו בו אושר ושלוה, מנוחת הדעת והרחבת הדעת. בית שיוכל להכיל בתוכו עליצות ורצינות, הבנה ותמימות, רווחה והסתפקות. בית שיהיה בו מעיין של חיים לשתות ולהשקות ממנו לאחרים. 

 

האם אני מבקשת רב מדי? הלא אתה בְרַאְתָנִי וִיצָרְתָני. נתת בי את נשמתי ועִצַבְתָ את גופי. נטעת בי חלומות והענקת לי פשרויות. אתה הוא הַמְחוֹלֵל וְהַמֵּקִים, ובידך נפש כל חי. ועל אשר בְּרַאְתָנִי וְעַשִיתַנִי - הרי אני מבקשת ממך להשלים ולהגשים, לקבל חיים ולתת חיים.

  

אנא, חושה נא ואל תאחר. 

 

בנוסף המליץ הרב לקרוא כמה פרקי תהילים ואת תפילת "נשמת כל חי", ואחריהם היו במקום שירה, ניגונים, ריקודים וכיבוד קל לטובת הבנות. 

 

מנהל "מרכז שטיינזלץ" ובנו של מחבר התחינה, מני אבן-ישראל, אמר ל-ynet: "לא פרסמנו את האירוע בצורה מסודרת אלא רק ברשימת תפוצה פנימית, ובכל זאת היא עברה מפה לאוזן, ובשתי הפעמים הגיעו כ-150 נשים שמילאו את האולם. אחד הדברים המפתיעים והמרגשים הוא שחלק גדול מהמשתתפות היו בכלל נשואות שבאו להתפלל על חברותיהן או פשוט לתת דוגמא אישית. בעזרת ה' לקראת פסח, חג הגאולה, נתפלל שוב על אלה שלא יתחתנו עד אז, ונהפוך את האירוע למסורת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עדין שטיינזלץ נשיא הסנהדרין כותב לנשיא בוש
צילום: הרב חיים ריצ'מן
עוד "דייט". אילוסטרציה
צילום: index open
מומלצים