שתף קטע נבחר

הצ'חצ'חים עם מופז? לבני מתנערת מהדברים

לאחר הסערה שחוללו דברי הבכיר במטה של שרת החוץ, ציפי לבני, על "הצ'חצ'חים שהלכו למופז", התנערה לבני מהדברים: "זו לא דרכנו ומי שחושב כך ומתבטא כך - מקומו לא איתנו". מופז: "הגזענות מדהימה ומחזירה אותנו לימים אפלים"

ימים ספורים לפני הפריימריז, יוצא השד העדתי מהבקבוק: שרת החוץ, ציפי לבני, התנערה בצהריים (יום ו') מדברים שאמר בכיר במטה שלה ל-ynet: "כל הצ'חצ'חים הלכו למופז". לבני אמרה בתגובה: "אני לא יודעת אם הדברים נאמרו ועל-ידי מי, ואם כן ולמען הסר ספק אני דוחה את הדברים בשאט נפש. זו לא דרכנו ומי שחושב כך ומתבטא כך - מקומו לא איתנו".

 

שר התחבורה, שאול מופז, הגיב בזעם על הדברים: "הגזענות שיצאה ממטה לבני מדהימה, ומחזירה אותנו לימים אפלים, 30 שנה אחורה. לקרוא לתומכים שלי צ'חצ'חים זו אמירה גזענית, מכוערת ונמוכה, שאין לה מקום בחברה הישראלית. אני גאה אוהב ומחזק את תומכי בכל הארץ". הוא הוסיף: "אם אנשי קדימה הם צ'חצ'חים - גם אני צ'חצ'ח". 

 

הבכיר במטה לבני, שחולל את הסערה, תקף השאננות שאחזה בקרב תומכיה של לבני: "אנשים מתנהגים אצלנו כאילו הם ברמת אביב ג'. כל הצ'חצ'חים הלכו למופז, ואצלנו יש תחושה של רוגע כזה מוזר. הרעש לא נמצא אצלנו במטה, וזה קצת מטריד".

 

ח"כ עתניאל שנלר, מראשי מטה מופז, הגיב בזעם והתייחס בתגובתו לביטוי "צ'חצ'חים" שטבע דודו טופז על אנשי הליכוד לפני בחירות 81'. התבטאות שזכתה לתגובה קשה מצד ראש הממשלה דאז, מנחם בגין. יש המייחסים את נצחונו של בגין באותה מערכת בחירות סוערת לאותה התבטאות שנויה במחלוקת: "הבכיר במטה לבני התבלבל. מדובר במחנה המגוון של מופז ולא במחנה טופז. במפלגה כמו קדימה, שמייצגת את כל גווני העם, אין מקום לביטויים פוגעניים מעין אלה, ושברוך השם עברו מהעולם", אמר שנלר.

 

"חייתי בתקופה של גילויים עדתיים וזה היה נורא, והדברים האלה נעלמו וחבל שמחזירים אותם. ביום חמישי הבא - אותו בכיר יסתכל במראה ויראה את כל החברים של קדימה. יש לי ספק רב שהוא התכוון לצ'חצ'חים שאמורים להצביע עבור המפלגה".

 

למרות הדברים, לבני עדיין נהנית מעדיפות ברורה על מופז בסקרים. סקר "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף" בהנהלת ד"ר מינה צמח, שהתפרסם הבוקר, העניק יתרון משמעותי לממלאת מקום ראש הממשלה. מתפקדי קדימה מעניקים לה את ההובלה עם 47 אחוזי תמיכה, לעומת 32 לשאול מופז, 8 אחוזים למאיר שטרית ורק 6 אחוזים לשר אבי דיכטר.

 

למרות הנתונים בשאלה כיצד יטפלו בענייני ביטחון, מתהפכת התמונה - מופז מקבל ציון 7.7, ולבני 6.9. עדיין לא ברור כיצד ינהג השטח ביום הפריימריז - יום רביעי הקרוב. מופז נחשב לבעל יתרון בהתנהלות שלו מול אנשי השטח. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
השרה ציפי לבני
צילום: AFP
צילום: AP
זועם. מופז
צילום: AP
חוזרים לימי ה"צ'חצ'חים" של טופז?
מומלצים