שתף קטע נבחר

"אני עם דרעי, יחד עם שאר דפוקי ישראל"

כמה עשרות נערים אספו חתימות ברחוב מאה שערים בירושלים ובשוק מחנה יהודה - כדי שאריה דרעי יוכל להתמודד לראשות עיריית ירושלים. גם מתנגדי דרעי, ובהם פעילי מאיר פרוש, באו לראות מקרוב

אריה דרעי לא מסתכל לאחור, וגם לא לצדדים. יושב ראש ש"ס לשעבר אמנם ממתין לאישור משפטי כדי להתמודד על ראשות עיריית ירושלים, אבל זה מונע את את התנעת קמפיין הבחירות שלו.

 

בצהריים (יום ו') התפזרו כמה עשרות צעירים בני-עשרה מטעם אריה דרעי ברחוב מאה שערים ובשוק מחנה יהודה בירושלים. הם הקימו דוכנים בשני המוקדים בניסיון להחתים כ-950 בני אדם התומכים במועמדותו לראשות העיר - מספר הסף לקבלת טפסים להתמודדות על התפקיד. 

 

הצעירים נשאו שלטים כגון "הרב אריה דרעי לראשות העיר", ולבשו חולצות הנושאות את תמונתו. על אף שהיענות רבה נרשמה בעיקר ברחוב מאה שערים, גם מתנגדים של דרעי הגיעו למקום - והביעו את דעתם.

 

עוברי אורח ברחוב, גם כאלו שאינם חרדים, הביעו תמיכה בדרעי. ישי מאיר הוא אחד מהם: "לא מפריע לי שהוא נושא קלון. החמירו איתו מאוד בבית המשפט. אני מרגיש יחד איתו בקבוצת הדפוקים של מדינת ישראל".

 

"אני שמח, בלשון סגי נהור כמובן, לראות שדרעי אסף כמה בני 15 שיעשו בשבילו את העבודה", אמר חנא דייטש, פעילו של הרב פרוש שהגיע לאיזור. "בסופו של דבר יתאחדו החרדים מאחורי מועמד אחד, וזה יהיה המועמד המוסכם היחידי - מאיר פרוש".

 

אמש הגיע נציג של דרעי לבניין העירייה בירושלים ואסף את טופסי הגשת המועמדות לבחירות לראשות העיר.

את הטפסים, בצירוף החתימות הנדרשות, ישיבו נציגים של דרעי לפקיד הבחירות ביום א'.

 

עו"ד צבי אגמון, בא כוחו של שר הפנים לשעבר, אישר את הדברים: "נגיש את כל הטפסים לפקיד הבחירות ביום ראשון, כשתתקבל החלטה בעניין המועמדות - הרב דרעי ישקול את דרכו". 

 

אם דרעי אכן יקבל אישור לרוץ, המאבק המשפטי צפוי לעבור דרך התנגדויותיהם של מתנגדיו בעיר. כמה מהם, כמו חברי המועצה פפה אללו (מרצ) וסער נתנאל, כמו גם התנועה לאיכות השלטון, הבהירו שאם תאושר בקשתו של דרעי לקיצור הקלון - יגישו בג"ץ כנגד ההחלטה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"דרעי לראשות העירייה". הפעילים כבר ברחוב
צילום: רונן מדזיני
דרעי. צריך 950 חתימות
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים