שתף קטע נבחר

בוש הכריז: טקסס היא אזור מוכה אסון בשל הסופה

ההוריקן פגע במדינת טקסס לפני מספר שעות, אך עדיין לא ברור מהם הנזקים המדויקים להם גרם. כמעט 3 מיליון בני אדם איבדו את זרם החשמל לבתיהם. הנשיא בוש: "חלק מהאנשים לא התפנו למרות שביקשו מהם"

כשהוא מלווה בכמויות גדולות של גשמים וברוחות חזקות במיוחד, פגע היום (שבת) ההוריקן אייק במדינת טקסס שבארצות הברית. עדיין לא ברור כמה אנשים נפגעו כתוצאה מהסופה שעברה מעל אזור יוסטון. בעקבות הפגיעה הכריז נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, על האזורים שנפגעו מהסופה כ"מוכי אסון"

 

עוד לפני שעלה האור על המדינה הדרומית, כבר נראה היה כי הנזקים שגרמה הסופה כבדים. אלפי בתים ומבני ממשל הוצפו וכמעט שלושה מיליון בני אדם איבדו את זרם החשמל לבתיהם. החשש הוא כי עשרות אלפי בני אדם שסירבו לעזוב את בתיהם למרות האזהרות, יזדקקו לחילוץ מצדן של הרשויות.


רחובות יוסטון לאחר הסופה (צילום: AP)

 

מרכזה של הסופה הכתה בטקסס בשעה 3:10, על-פי השעון המקומי. בשלב הזה הוגדרה הסופה על סף קטגוריה 3, שנחשבת לחזקה. בגלל שהסופה "אייק", הייתה עצומה כל כך, והגיע אפילו לגודלה של טקסס עצמה, הרוחות הנלוות אליה הכו בחוף שעות ארוכות לפני שההוריקן הגיע לשיאו.

 

בשעות האחרונות נחלשה הסופה לדרגה 1 והיא נעה במהירות 145 קילומטרים לשעה. הסופה עברה את יוסטון ובשלב זה היא עושה את דרכה לכיוון ארקנסו.

 

מנהל מחלקת ההערכות במרכז החיזוי האמריקני, וילסון שפר, סיפר כי הסופה הייתה בסופו של דבר קטנה מהצפוי. למרות זאת, האזורים בהם הסופה אמורה לפגוע, עלולים להיות בסכנה.

 

"אני יודע שיש אנשים שחוששים לחייהם", אמר הנשיא בוש, "חלק מהאנשים לא התפנו למרות שביקשו מהם". בוש התייחס לדיווחים לפיהם עשרות אלפי אמריקנים נשארו בבתיהם, למרות ההמלצה הברורה של הרשויות להתפנות למקומות בטוחים יותר.

 

בוש הדגיש כי כוחות הסיוע יגיעו לאזורים, שנפגעו מהסופה בתוך זמן קצר, "קיבלתי עדכון מהצוותים הנמצאים באזור, והם מוכנים לפעול ברגע שתנאי מזג האוויר יאפשרו זאת. האנשים בשטח רגישים ומוכנים לסייע".


פורסם לראשונה 13/09/2008 17:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
נזקי הסופה
צילום: AP
מבטיח סיוע בקרוב. בוש
צילום: רויטרס
מומלצים