שתף קטע נבחר

לבני ומופז במלחמת סקרים ובקרב על השטח

לאחר שהשר שאול מופז הכריז שינצח עם 43.7 אחוזים מהקולות, אמר ל-ynet הסוקר של מטה לבני, קלמן גייר, כי היא צפויה לנצח בפער של כ-10 אחוזים. בשני המחנות מרכזים מאמצים במטה יום הבחירות. לבני בכנס סוף הקמפיין: "לא להגיע לקלפי זה מעשה חסר אחריות"

יומיים לפני הפריימריז בקדימה, נזרקים לחלל האוויר מספרים והערכות שונות על סיכויי המתמודדים. שר התחבורה, שאול מופז, כינס כתבים והכריז שינצח בסיבוב הראשון עם 43.7 אחוזים מהקולות. בתגובה אמר אמש (יום א') ל-ynet קלמן גייר, הסוקר של מטה לבני, כי היא צפויה לנצח בפער של 9-11 אחוזים.  

 

גייר אמר כי ניצחונה של לבני מובטח, "אלא אם תהיה קריסה ממשית של המערכת שנבנתה במיוחד ליום הבחירות. צריך להיות פישול רציני של מטה יום הבחירות כדי שנפסיד".

 

 

לקראת הפריימריז, עובר מרכז הכוח למטות יום הבחירות. ציפי לבני ושאול מופז יודעים שארגון טוב יותר עשוי להכריע את הכף. בכנס סוף הקמפיין, קראה לבני לתומכיה לבוא להצביע: "לא להגיע לקלפי זה מעשה חסר אחריות. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו את זה. לקדימה יש הזדמנות שנייה, ואסור לנו לפספס אותה. ממשלה זה לא רק מקום לשרוד בו. מוכרחים לממש החזון שלמענו קמנו. אנחנו כאן כדי להוביל פוליטיקה חדשה".

 

במטה לבני אומרים כי בשבועות האחרונים הוקם מטה יום בחירות שנועד להתמודד בצורה מוצלחת עם הארגון של מטה מופז, הנהנה מתמיכת ועדי עובדים. "יש לנו כמה מערכות", אומר ח"כ יוחנן פלסנר, העומד בראש מטה יום הבחירות של שרת החוץ. "המערכות הללו מגבות זו את זו, ויסייעו לנו ביום הבחירות. יש לנו מתנדבים, וטלמרקטינג ומערכת הנעת מתפקדים לקלפיות. אפשר להעריך שהארגון שלנו טוב יותר משל מופז כיום. השגנו יעדים טובים יותר ממה שהגדרנו לעצמנו".

 

מטה מופז: כולם יודעים מה לעשות 

במטה מופז, מאידך, אומרים שרוב ההכנות ליום הבחירות כבר הושלמו, ומה שנותר הוא לפעול ביום הבחירות כך שמי שהבטיח למופז את תמיכתו, ואת תמיכת אנשיו - אכן יבוא להצביע. מופז צפוי לסייר בימים הקרובים בצפון ובדרום, ולהשתתף בכנס נשים תומכות. "הרשימות שלנו מוכנות, האנשים מוכנים, יש לנו משקיפים בקלפיות, וכולם יודעים מה הם צריכים לעשות", אמר גורם במטה מופז. "בימים שנותרו, נדאג לסגירת פינות ויישור קו אחרון".

 

שר התחבורה שוחח בימים האחרונים עם מאיר שטרית ואבי דיכטר, בניסיון נוסף לשכנעם לחבור אליו בסיבוב הראשון. לפי שעה, נראה שהשניים ירוצו עד הסוף בסיבוב הראשון, אם כי הדברים נאמרים בעירבון מוגבל, וייתכן שינוי של הרגע האחרון שיפתיע ויטרוף את הקלפים. בקדימה ניבאו כי שטרית ודיכטר יפרשו ויחברו ללבני. מופז גם הודיע על "הבנות" עם ש"ס, ועם מפלגות ימין נוספות בכנסת. בכך ניסה להבהיר למתפקדים שהוא יכול להרכיב ממשלה חדשה אחרי הפריימריז.

 

מופז ומטהו זכו לביקורת רבה על הדרך שבה הגיבו על אמירת ה"צ'חצ'חים" של בכיר במטה לבני ל-ynet. יועציו של מופז דוחים את הדברים. "האמירה היכתה גלים גם בלעדינו", נמסר ממטה מופז. "היה גם סקר שהראה כי יש השפעה לעדתיות. הסוגיה העדתית ראויה לדיון, והדיון הזה נמצא שם ברקע. הנושא עלה לבד, והרגיז הרבה מאוד אנשים, ואחר כך התגלגל כמו כדור שלג. זה נושא מקומם". 

 

מופז עצמו אמר אמש במסיבת העיתונאים, בתשובה לשאלת ynet, שהוא סבור כי האמירה משקפת את דרך התנהלותה של לבני במערכת הבחירות, "קמפיין שלילי הוא לגיטימי. אני לא נהגתי כך, אך להגיע לאמירות כאלה קשות ובוטות שחשבתי שכבר מזמן ירדו מסדר היום זה מוגזם. ציפיתי שתתקבל החלטה מציפי לבני שתברר מי אמר את זה ותרחיק אותו מלשכתה. זה מאותת לנו שיכולתה בקבלת החלטות אמיצות היא אינה מספקת". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני קוראת ללכת להצביע
צילום: רויטרס
מופז. יגרוף 43.7%?
צילום: גיל יוחנן
מחשב את קצו הפוליטי לאחור. אולמרט
צילום: AP
מומלצים