שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "אל תכנעו ללחצים"

  מבקשים נציגי האגודה לזכויות האזרח מקברניטי רשות השידור, רגע לפני ההחלטה האם לשדר את "שיטת השקשוקה" של מיקי רוזנטל ואילן עבודי

  קברניטי רשות השידור יחליטו היום (ב') האם לאשר או לפסול את רכישת הסרט "שיטת השקשוקה" לשידור על מסך ערוץ 1. סרטם של מיקי רוזנטל ואילן עבודי, שנוגע ביחסי ההון והשלטון במדינת ישראל דרך סיפורם של אנשי העסקים יולי וסמי עופר, עורר לאחרונה דיון נוקב על גבולות חופש העיתונות בישראל לאחר שחברת הלווין, השותפה בהפקה, וזכייניות ערוץ 2 החליטו שלא להקרין את הסרט.


  מתוך הסרט "שיטת השקשוקה". יחסי הון ושלטון בישראל

   

  לחצים שלא להקרין את הסרט הופעלו מצד עורכי הדין של משפחת עופר על סינמטק תל אביב שהנהלתו החליטה בסופו של דבר לקיים החודש את ההקרנות כמתוכנן. ברשות השידור החלו במגעים לרכישת "שיטת השקשוקה" לפני כחצי שנה אך הסרט, שעבר עד כה את ועדת ההתקשרויות של ערוץ1, טרם נרכש בשל התנגדויות מבית.

   

  בכתבה שפורסמה בחודש יולי בעיתון "ידיעות אחרונות" צוטט בכיר בערוץ 1 שאמר: "לא מספיק שאין כסף עודף לרכישת תכנים, הולכים עכשיו להסתבך עם סרט שערורייתי שעלול לגרור אותנו לבתי משפט על חשבון משלם המסים".

   

  היום מפרסמת האגודה לזכויות האזרח קול קורא לקברניטי רשות השידור שמבקש מהם לפעול לאישור שידור הסרט. "האזהרות שקיבלה רשות השידור רק מדגישות את כוחם הרב של הגורמים שעומדים במרכזו של הסרט, והופכת את שידורו לאקטואלי במיוחד", כותב עורך דין אבנר פינצ'וק, נציג האגודה, "שאלת שידורו של הסרט על רקע הנסיבות הופכות להרת גורל לחופש הביטוי והדמוקרטיה בישראל. שמירת מעמדה העצמאי של רשות השידור נועד בדיוק למקרי בוחן כמו זה שלפנינו. הטעם היחיד, שבעטיו נדרשים תושבי המדינה לשלם אגרה מיוחדת הוא הבטחת יכולתה של רשות השידור לפעול כבמה ציבורית, חופשית מלחצים... הציבור זכאי לקבל מידע ולדון במעמדם ובכוח השפעתם של הגורמים המופיעים בסרט ודומיהם. דווקא הניסיונות למנוע את הסיקור ודיון הופכים אותם לחיוניים יותר משהיו אי פעם".

   

  באגודה לזכויות האזרח קוראים לרשות השידור למלא את ייעודה ולשדר את הסרט חרף הלחצים המופעלים עליה. "זו תהא שעתה היפה של הרשות ושעתה היפה של הדמוקרטיה הישראלית", הם כותבים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך הסרט. עורך דין כספי ומיקי רוזנטל
  צילום: אילן עבודי
  לאתר ההטבות
  מומלצים