שתף קטע נבחר

לבני: אני ניגשת לתפקיד בחרדת קודש

רק בתום דרמה לילית, זמן קצר לאחר שהתברר כי ציפי לבני גברה על שאול מופז בפריימריז בהפרש של 1.1 אחוזים, יצאה המנצחת מביתה. בנאום ניצחון שנשאה ברחוב, אמרה כי תפעל לאיחוד מפלגתה ולהרכבת ממשלה בהקדם האפשרי. היא סירבה לומר איזה תפקיד היא מייעדת למופז

לאחר לילה מורט עצבים, בו התברר כי ציפי לבני ניצחה בפער של 1.1 אחוז את שאול מופז בפריימריז של קדימה, יצאה הבוקר (יום ה') שרת החוץ מביתה בתל-אביב, כדי לתת הצהרה ראשונה. היא הודתה לתומכיה ואמרה כי טובתה של המדינה לנגד עיניה. "קדימה הוכיחה שיש פוליטיקה אחרת. הרבה זמן אמרו לי שאין דבר כזה קדימה. אנשים עטפו אותי ברחוב בהרבה אהבה", היא אמרה בהתרגשות. 

 

היא סיפרה על הסיבות להתרגשות מהיום הארוך: "אנשים שהגיעו היום והצביעו וביטאו את כל מה שהם רוצים שיקרה במדינה הזאת; אנשים שעצרו אותי ברחוב בהרבה מאוד אהבה גדולה - וזה לא משנה אם הם חברי קדימה או לא; 

 

"זוג ניצולי השואה בקלפי ברחובות, ושמם לא נכלל בספר הבוחרים, ובדמעות רצו להצביע כי הם האמינו שזה מה שחשוב כבר לנכדים שלהם. ואותה אחות שסיימה טיפול רפואי והבת ביקשה שהיא תגיע בלי תור כי היא מוכרחה לעשות את השינוי במדינה הזאת. אז בסוף אלה האנשים שעומדים מאחורי ההכרעה הזאת. אלה אנשים שאין להם שום אינטרס אלא טובתה של המדינה".

 

לגבי תוכניותיה לעתיד, אמרה: "אני ניגשת לתפקיד הזה בחרדת קודש. המשימות מאוד גדולות. יש שתי משימות שעומדות לפני - קודם כל קדימה בבית פנימה. שאול, אבי ומאיר היו יריבים לרגע - יש לנו עכשיו משימות משותפות. יש לנו משימה לאומית והיא לייצר במהירות יציבות ברמת ממשלה בישראל. אנחנו צריכים להתמודד עם איומים, יש אי יציבות

כלכלית. זו לא רק אחריות שלי, אלא של חברי למפלגה וסיעות הכנסת. אנסה לייצר במהירות קואליציה שתתמודד עם האתגרים האלה".

 

"לא הבטחתי הבטחות"

לבני סירבה להתייחס לאיוש תפקידים בעתיד. "צריך לאחד את קדימה ללכת יחד. זה תהליך דמוקרטי. ביחד יש לנו משימה אחת - וביחד אנו צריכים לייצר יציבות שלטונית. לא הבטחתי דבר לאף אחד. לא הבטחתי הבטחות".

 

"משימה ראשונה עכשיו היא לאחד את קדימה וללכת ביחד", הדגישה לבני. "בעיניי, כל מי שהתמודד מולי אינו יריב, זה חלק מתהליך דמוקרטי. יש לנו משימה אחת וזאת המשמעות של קדימה. ביחד אנחנו צריכים ללכת לייצר את היציבות השלטונית ולהסיר את אי הוודאות השלטונית בישראל", אמרה.

 

לבני הודתה לתומכיה ואמרה: "תודה מעומק ליבי לכל אחד ואחת שיצאו מהבית, שהגיעו, שנתנו בי את האמון. אני הולכת עם הכח הזה שנתתם לי, זה הכח שילווה אותי מכאן והלאה".

 

לאחר המדגמים, שהצביעו על ניצחונה בפריימריז, התקשרה לבני למטה שלה, ובירכה בחום את האנשים שעשו לילות כימים למענה:

 "אני פשוט מצאתי מחדש חברים שהיו לידי שנים, ולא ידעתי עד כמה הם חברים אמיתיים עד שלא הגיע החודש האחרון. נלחמתם כמו אריות ומול בעלי אינטרסים והייתם פשוט מדהימים, וממש הטובים ניצחו.

 

"כולם נשענו על הכתפיים שלכם, על הטלפונים שלכם על מה שעשיתם, ואני עוד לא בטוחה שכולנו עוד מעכלים - אבל פשוט עשיתם דבר מדהים ואני רק רוצה לא לאכזב אף אחד מכם ולעשות את הדברים הנכונים שבשבילם נלחמתם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. "צריך לאחד את קדימה ללכת יחד"
צילום: ירון ברנר
מומלצים