שתף קטע נבחר

אישום: אלון אמר שקר לו, ואמו הטביעה אותו

הפרקליטות הגישה לבית המשפט כתב אישום נגד אולגה בוריסוב בגין רצח בנה בן ה-4. מכתב האישום עולה כי היא לקחה את הילד לחוף הים בבת ים והטביעה אותו. התביעה טוענת כי האם פעלה באופן מכוון ומתוכנן בקפידה

הפקליטות הגישה הבוקר (יום ה') כתב אישום נגד אולגה בוריסוב, (42), בגין רצח בנה בן ה-4 אלון. מכתב האישום עולה כי בוריסוב נסעה עם הילד לחוף הים והטביעה אותו למוות.

 

מכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב, על-ידי עו"ד איריס רמתי, מתברר כי לפני שלושה שבועות לקחה בוריסוב את בנה לים בשעה 01:00. היא אחזה אותו בזרועותיה כאשר הוא ישן. לאחר שהיא נכנסה לתוך המים, התעורר אלון והתלונן כי קר לו. בוריסוב המשיכה במעשיה, השאירה את הילד במים העמוקים וגרמה לו לטבוע. אחר כך היא יצאה מהמים.  

 

 בבקשת להארכת המעצר עד תום ההליכים המשפטיים, נטען כי לפני שלושה חודשים אובחן אלון כסובל מעיכוב התפתחותי ומהפרעות התנהגות. ההמלצה הייתה כי הוא ישולב בגן טיפולי. על רקע האבחנה הזו החליטה האם לשים קץ לחייו. לטענת הפרקליטות, האם הודתה בביצוע המעשה וישנם עדי ראייה אשר ראו אותה יוצאת מהמים.  

 

"המעשה הנפשע והאכזרי של בוריסוב אשר גרמה לבנה היחיד בן הארבע וחצי למות בטביעה בים אל מול עיניה הינו מעשה מתוכנן בקפידה המוכיח כי מדובר באישה מסוכנת ובלתי צפויה לסובביה", נכתב בבקשה למעצרה של בוריסוב עד תום ההליכים, "רק מעצר מאחורי סורג ובריח יפיג את המסוכנות העולה ממנה".

 

פרקליטתה של בוריסוב, עו"ד טלי גוטליב, מטעם הסנגוריה הציבורית, אמרה בעבר כי התקבלה חוות דעת פסיכיאטרית לפיה היא כשירה לעמוד לדין. עם זאת, מצבה הנפשי בעת ביצוע העבירה טרם נקבע.

 

בעלה של בוריסוב, אילן יהודה, אמר בדיון הארכת מעצרה לפני כעשרה ימים: "לא מגיע לה כל מה שעובר עליה. היא נכנסה למצב של בדידות ודיכאון ורק אלוהים יודע כמה כדורים היא ערבבה ולקחה. היא הגיעה למקום שלא רצתה. אצלי כרגע הכל ריק, הבדידות הזו תישאר עוד הרבה זמן. אני לא אעזוב אותה, אני יודע שהיא היתה טובה".

 

מקרה הרצח אירע ב-28 באוגוסט. בוריסוב לקחה את בנה לחוף טאיו בבת-ים, והטביעה אותו במים. בחקירתה במשטרה סיפרה, כי תכננה להטביע את בנה כמה ימים לפני שביצעה את המעשה, משום שהיווה עליה נטל. האם הוסיפה בחקירתה, כי בנה סבל מהפרעות ריכוז וקשב.

 

בוריסוב ביקשה להשתתף בהלוויתו של אלון, אך בית המשפט החליט ש"תתאבל במעצר". השופט כתב בהחלטתו כי "אין להטיל על המשטרה את המעמסה הכבדה של ליווי האם ללוויה". הוא הביע חשש שהקרובים מצד האב ינסו לפגוע באם.

 

בוריסוב הטביעה את בנה כמה ימים לאחר שהותרה לפרסום פרשת היעלמותה של הילדה רוז, שבינתיים כבר נמצאה גופתה, שעל-פי החשד נרצחה בידי סבה רוני רון. כמה ימים לאחר מכן נעצרה רגינה קרוצ'קוב מתל-אביב בחשד שהטביעה את בנה בגיגית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולגה בוריסוב ואלון ז"ל
צילום רפרדוקציה: יריב כץ
בוריסוב. כשירה לעמוד לדין
צילום: דנה קופל
מומלצים