שתף קטע נבחר

רוני רון: שמח שמצאו את גופתה של רוז

סבה של הילדה רוז, החשוד ברציחתה, אמר לעורך דינו: "אני שמח שמצאו אותה". מארי ההמומה בכתה וטענה שכבר אינה אוהבת את רון, בבית המשפט קיללו אותה הנוכחים. מעצר השניים הוארך ב-5 ימים. גופתה של רוז הועברה לצרפת

בעוד ארונה של רוז פיזם עושה את דרכו לפריז, הובאו הבוקר (יום ה') החשודים ברציחתה, סבה רוני רון ואמה מארי פיזם, לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום ברמלה. לפני הדיון התייחס רון לאיתור גופתה של רוז בירקון. "אני שמח שמצאו אותה", אמר לסנגורו, עו"ד גיל פרידמן.

 

מעצרו של רון הוארך בחמישה ימים, ועד תום ימי המעצר התחייבה המשטרה להגיש נגדו כתב אישום. גם מעצרה של האם הוארך בחמישה ימים, ובית המשפט קבע שלמשטרה "יש עוד מה לחקור" בפרשה. בפרקליטות טרם הוחלט מה יהיה סעיף האישום שייוחס לה.

 

לפני הדיון נשאלה מארי האם היא אוהבת את רון ותומכת בו, והנידה ראשה לשלילה. כשנשאלה האם הייתה משתתפת בהלוויית בתה לו הייתה לה האפשרות, הנהנה בחיוב. 

 

מארי נראתה המומה ובוכיה, במיוחד לאור צעקות גנאי מהנוכחים בבית המשפט, שחלקם אף קיללו אותה בצרפתית,  שפת אמה. כשהוצאה מהאולם התמוטטה ונפלה. אזרחיות שהיו באולם צעקו "תיתלו אותה", "תביאו אותה אלינו, אנחנו נהרוג אותה", ו-"אל תאכילו אותה". לאחר שנפלה צעקו לאנשי משמר בית המשפט - "אל תעזרו לה".

 

בימים האחרונים נערכות התייעציות בין המשטרה לבין הפרקליטות בנושא כתב האישום שיוגש נגד השניים. בפרקליטות ביקשו מהחוקרים הבהרות בנושא העדויות, בעיקר זו של האם, והיא נלקחה לחקירה נוספת להשלמת פרטים.

 

למרות שבמשטרה משוכנעים כי מארי הייתה שותפה ברצח, היא דבקה בגרסתה כי לא ידעה. מיטב חוקרי היחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז המרכז לא הצליחו לשבור אותה ולהביאה להודות שהשתתפה ברצח בתה. לגבי רון, אין ספק בפרקליטות, והוא צפוי להיות מואשם ברצח.

 

מהדיון בהארכת מעצרה של מארי התברר כי ב-12.5, היום בו על-פי החשד נרצחה רוז, היתה האם אצל רופא עור במודיעין. בדיון עלה עוד כי החוקרים הציגו למארי את המזוודה שבה נמצאה גופתה של רוז ואז היא פתחה בצרחות והשתוללה. 

 

נציג המשטרה בדיון איתן שיימן, אמר אין ראיות לכך שמישהו ראה את רוז אחרי ה-12.5. עוד עלה בדיון כי מארי סיפרה לחוקריה שרוני רון היה נוקט באלימות כלפיה וכלפי רוז. כאשר שאלה האם על מצבה של בתה ענה לה רון כי היא נמצאת בבית ספר צרפתי.

 

עורכת דינה של מארי רויטל סוויד, ביקשה לשחרר את מרשתה או להגיש נגדה כתב אישום. "המשטרה מייחסת לה עבירה של רצח אך לא יכולה להוכיח", אמרה עורכת הדין, "אם היה אפשר לקשור אותה לרצח הפרקליטות כבר היו עושים את זה והיה מוגש כתב אישום". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוני רון
צילום: יריב כץ
מארי פיזם
צילום: ירון ברנר
מומלצים