שתף קטע נבחר

צילום: AP, AFP

חבריו של שליט: 'ארוחת שבי' לחג מול בית לבני

מטה החברים למען שחרור גלעד שליט בירך את שרת החוץ על נצחונה, והביע תקווה "שתעמיד את המו"מ לשחרורו בראש סדר היום". ארוחת החג, בהשתתפות הוריו של שליט, תכלול תפריט דל במיוחד

דרך חדשה - גם בשביל גלעד שליט? אנשי "מטה החברים" למען שחרור גלעד שליט, בירכו הבוקר (יום ה') את ציפי לבני על בחירתה ליו"ר קדימה, והודיעו כי בערב ראש השנה ייקיימו "ארוחת שבי" מול ביתה. "אם אכן תקבל לבני את מושכות הנהגת המדינה, אנו תקווה כי תעמיד את המו"מ להשבת גלעד בראש סדר היום המדיני", מסרו.

 

"רוצים אנו להזכיר לראש הממשלה הבא, כי חוסנה של מדינה נמדד ברמת המחויבות של העומד בראשה כלפי אזרחיה וחייליה. השבת חייל צה"ל מן השבי הנו אחד מערכי היסוד עליו נבנית חברה מלוכדת וצבא חזק",  אמר שי שנקמן, מראשי המטה.

 

אנשי "מטה החברים" הודיעו כי בערב ראש השנה, בעוד פחות משבועיים,

 בכוונתם לקיים את ארוחת החג מול ביתה של לבני. לדבריהם, גם הוריו של גלעד, אביבה ונועם שליט, ישתתפו. התפריט אמור להיות דל במיוחד, ולכלול "את מה שמקבל גלעד בשבי".

 

החברים קיימו ארוחה דומה בערב פסח, מול ביתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, והתחייבו כי לא יחגגו אף חג עד שיוחזרו כל החיילים החטופים.

 

"אם היא לא פוגשת אותנו, נבוא אליה"

שנקמן הזכיר כי לפני הפריימריז הודיעה לבני כי לא תיפגש עם חברי המטה, שכן לדבריה היא אינה מעוניינת לנהל את ענייניו של שליט בפומבי. "עם בחירתה אמש לראשות קדימה, החלטנו שאם היא לא פוגשת אותנו, אנחנו באים אליה", אמר.

 

דגן שוחר, שהיה ממפקדיו של שליט והיום חבר במטה, אמר כי המצב הנוכחי - משא ומתן תקוע לאחר יותר משנתיים - "הוא מצב שאינו מתקבל על הדעת. אנו מצפים מלבני לנקוט מעשים ממשיים ומיידים לשחרור גלעד, ולא לנהוג כפי שהראתה לנו עד היום", אמר.

 

השבוע פנו הורי החייל החטוף לשרת החוץ לבני, וגם לראש הממשלה ולשר הביטחון,

 בדרישה להפסיק את העברת הכספים לעזה ולקיים ישיבת קבינט בנושא. נועם שליט אמר ל-ynet: "לא מדובר בלחם ובחלב, אלא בכספים שמעבירה המדינה כדי לשמר את שלטון חמאס בעזה". עם זאת, אתמול הועברו 50 מיליון שקלים לרשות הפלסטינית.

 

בתום הדרמה הלילית וההכרזה שגברה בפער של 1.1% על שאול מופז, בשעות הבוקר יצאה לבני מפתח ביתה כדי לשאת נאום ניצחון ברחוב. כשמאחוריה תומכים שליוו אותה לאורך הלילה, אמרה לבני: "אני ניגשת לתפקיד הזה בחרדת קודש", והבטיחה לפעול להרכבת ממשלה בהקדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד שליט. 816 ימים בשבי
צילום: רפרודוקציה
צילום: אוהד אבידן קינר
לבני בנאום הניצחון
צילום: אוהד אבידן קינר
המחאה מול בית רה"מ תעבור מקום?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים