שתף קטע נבחר

עסקת שליט: חמאס קיבל רשימת אסירים מישראל

גורם בכיר בתנועה השולטת בעזה סיפר לעיתון א-שרק אל-אווסט, כי מצרים העבירה לחמאס את רשימת 450 האסירים שישראל מוכנה לשחרר בעסקת שליט. עם זאת, דורש הבכיר שחרור של פלסטינים הכלואים במצרים

חמאס קיבל לידיו את רשימת 450 האסירים שישראל מוכנה לשחרר בעסקת שליט, כך דיווח הבוקר (יום ו') העיתון א-שרק אל-אווסט היוצא לאור בלונדון. גורם בכיר בחמאס אישר לעיתון, כי הרשימה, אותה העביר שלשום דקל לראש המודיעין המצרי, הגנרל עומר סולימאן, הגיעה לידי אנשי הארגון בעזה.

 

הגורם הבכיר אמר, כי תנועתו דוחה על הסף את הדרישה לחדש את המשא ומתן בנוגע לעסקת שליט, בטרם ייענו דרישותיה של התנועה. לדבריו, חמאס מתעקשת כי ישראל תשחרר את השמות הנכללים ברשימה המקורית שתנועת חמאס הכינה והעבירה אותה באמצעות מצרים לישראל.

 

חמאס מציבה שלושה תנאים לחידוש המשא ומתן העקיף בסוגיית שליט: קבלה מוקדמת של ישראל כי ישוחררו כל האסירים הפלסטינים אשר נכללים ברשימה שהעביר חמאס באמצעות מצרים, מימוש כל ההתחייבויות שלקחה על עצמה ישראל במסגרת הסכם הרגיעה עם חמאס ובכלל זה פתיחת כל המעברים באופן מלא והכנסת סחורות ומזון וכן פתיחתו מחדש של מעבר רפיח.

 

הגורם הבכיר אמר, כי חמאס מציבה תנאי נוסף, ולפיו על מנגנוני הביטחון המצריים לשחרר את פעילי חמאס אשר מוחזקים בבתי הכלא במצרים, לאחר שאלה נעצרו בסיני בעקבות פריצת הגבול בין רצועת עזה למצרים בינואר שעבר. "אין זה הגיוני שמצרים תתווך בינינו לבין ישראל כדי להגיע לעסקת חילופי אסירים בשעה שהיא מחזיקה בפעילים שלנו ללא הצדקה", אמר.

 

הוא הדגיש כי חמאס מתעקשת על שחרורם של 450 אסירים שנשפטו למאסרי עולם בגין רצח חיילים ומתנחלים, לצד כל האסירות הפלסטיניות, האסירים הקטינים והחולים וכן כל חברי הפרלמנט מטעם חמאס שנעצרו על ידי ישראל.

 

לדברי הגורם, האיומים הנשמעים בתקופה האחרונה מצד גורמי ביטחון בישראל סביב הצורך להפסיק את הרגיעה ולחדש את המצור על רצועת עזה ואת הפעולות הצבאיות נגד חמאס, לא ישפיעו ולא ייאלצו את התנועה לסגת בה מעמדתה או לגלות גמישות בתנאים אשר הציבה לשחרורו של שליט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד שליט
צילום: רפרודוקציה
מומלצים