שתף קטע נבחר

סרטון של צה"ל: כך סוכל הפיגוע ביצהר

צה"ל פרסם את צילומי התצפיות, שתיעדו את סיכול השלכת בקבוק התבערה הבוקר. הדמות החשודה נראית מתקרבת להתנחלות, מסתתרת ומציתה את הבקבוק. ראש המועצה האזורית: זו תוצאה של פוגרום תקשורתי והסתה מצד רה"מ

צה"ל פרסם הערב (שבת) את הסרט המתעד את סיכול ניסיון הפיגוע הבוקר בהתנחלות יצהר. בסרטון נראית דמות אדם המתגנב לעבר היישוב. בשלב מסוים האיש מתיישב במקומו ומצית את בקבוק התבערה שהחזיק בידו.

 

שניות לאחר מכן - משליך הפלסטיני את בקבוק התבערה, שככל הנראה מתנפץ על הקרקע בסמוך אליו. הצילום נעשה באמצעות מצלמה המזהה מקורות חום - ולכן האש שנוצרה בעת הצתת הבקבוק נראית ככתם שחור גדול. בסרטון לא מוצגים הרגעים שבהם נורה הנער שניסה לזרוק את הבקבוק.

 

הארוע החל סמוך לשעה 6:00, בכניסה לישוב דרומית לשכם. חיילים שעמדו בתצפית במקום זיהו פלסטיני שעשה את דרכו להתנחלות. אנשי מג"ב וגולני שהיו במקום איתרו את האיש וראו אותו מדליק בקבוק תבערה. הכוח ירה לעבר המחבל והרגו. בחיפוש על גופו נמצאה סכין מטבח ואמצעים נוספים, שלטענת מערכת הביטחון היו אמורים לשמש אותו כדי להיכנס להתנחלות.

 

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אמר בעקבות התקרית כי "הפוגרום התקשורתי מצד השמאל הקיצוני וההסתה של ראש הממשלה בעקבות אירועי השבת שעברה הזמינו את ניסיון הפיגוע, עם אותם מאפיינים בדיוק".

 

הפלסטינים טענו לאחר התקרית כי ההרוג הוא סוהייב סאלח, בן 15 מהכפר עסירה אל קבלייה שליד יצהר.

הם אמרו כי אחיו של הנער נהרג בשנת 2002, סמוך לאותה התנחלות ובנסיבות דומות. גופתו של סאלח הועברה מצה"ל לידי הסהר האדום הפלסטיני ומשם לבית החולים רפידיה שבשכם.

 

התקרית ביצהר ארעה שבוע בדיוק לאחר שליישוב חדר מחבל פלסטיני, דקר ילד בן תשע והצית מבנה מגורים ריק. בעקבות המקרה הגיעו כ-100 מתנחלים מהיישוב אל הכפר הסמוך עסירה אל-קבלייה. הם התפרעו במקום, ירו והשחיתו רכוש. לפחות ארבעה פלסטינים נפצעו קל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרב אריק אשרמן
יצהר. ארכיון
צילום: הרב אריק אשרמן
מומלצים